30 Януари, 2026

Според Венецуела конфискацията на самолета на Мадуро е пиратски акт от страна на САЩ

Според Венецуела конфискацията на самолета на Мадуро е пиратски акт от страна на САЩ

Николас Мадуро

"Не може да бъде описана по друг"

Венецуелското правителство определи като „пиратство“ конфискуването на самолета на президента Николас Мадуро от САЩ, предаде БГНЕС с позоваване на АФП.

„За пореден път властите на САЩ са въвлечени в престъпна практика, която не може да бъде описана по друг начин освен като пиратство“, заявиха от външното министерство на режима на Мадуро. /БГНЕС

Вашингтон заяви, че мярката е прдприета заради нарушаване на американските санкции.

„Министерството на правосъдието конфискува самолет, за който твърдим, че е бил незаконно закупен за 13 млн. долара чрез фиктивна компания и контрабандно изнесен от Съединените щати за използване от Николас Мадуро и неговите приближени“, се казва в изявление на главния прокурор Мерик Гарланд. 


Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Каня Путин в Киев, ако се осмели

Зеленски: Каня Путин в Киев, ако се осмели

„Безусловно е невъзможно аз да се срещам с Путин в Москва. Това е същото като да се срещаш с Путин в Киев", каза украинският президент

ДБ: Нотариусите излъгаха  всички български граждани

ДБ: Нотариусите излъгаха всички български граждани

Депутати от ПП-ДБ оспорват ролята на нотариусите при сделките с коли. Предлагат електронно прехвърляне на МПС и отпадане на излишната бюрокрация. Вижте подробности.

Преди обяд директорът на ЮНЕСКО ще обяви Мария Габриел за свой заместник

Преди обяд директорът на ЮНЕСКО ще обяви Мария Габриел за свой заместник

Мандатът ѝ ще започне през месец март тази година. Тя е номинирана за поста от българското правителство.