Не е ясно дали американският президент е направил неволна грешка в изявлението си, според Би Би Си се е объркал.
Американският президент Доналд Тръмп изненадващо заяви на пресконфереция, че ще пътува за Русия за среща с Владимир Путин, предаде БНТ.
„В петък ще се срещна с Путин. Отивам в Русия.“ - гласи изказването на Тръмп.
Припомняме, според обявените планове за разговорите между двамата, те трябва да се срещнат в петък, в американския щат Аляска - продаден някога на САЩ от руската империя. През последните години Москва не пропуска да напомни за "руското наследство" - че там има православни храмове и изповядващи православието коренни жители.
Не е ясно дали американският президент е направил неволна грешка в изявлението си.
Според Би Би Си Тръмп се е объркал.
Още от Свят
Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар
През май военният министър на Украйна Михаил Фьодоров заяви, че страната е започнала операция за унищожаване на руската логистика в окупираните територии
Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже
Церемонията за Д-ден чества десанта от 1944 г., когато американски и съюзнически сили преминаха Ламанша, за да започнат освобождението на Западна Европа от нацистката окупация.
Лукашенко смени плочата: Няма да воюваме в Украйна за чужда воля! Не искаме да станем на кайма
„Ние не си поставяме за цел да воюваме. Искаме да бъдем мирни хора, искаме да живеем в мир. Искаме мир. Носим мир на народите“, увери той.