29 Март, 2026

Тръмп: Контактите на екипа ми с руското правителство са „фалшиви новини“

Тръмп: Контактите на екипа ми с руското правителство са „фалшиви новини“

Президентът на САЩ Доналд Тръмп отрече обвиненията, че членове на неговата избирателна кампания са имали постоянен контакт с представители на руското правителство, определяйки данните за „фалшиви новини“, предаде AFP, цитирана от "Фокус".

„Те не знаят нищо за това. Не са били в Русия. Не са правили телефонни разговори с Русия. Никога не са приемали телефонни разговори от Русия. Всичко това са фалшиви новини“, заяви Тръмп.

Той също така защити бившия си съветник по националната сигурност Майкъл Флин, заявявайки, че той не е направил нищо нередно, говорейки с руския посланик преди встъпването на длъжност на новата администрация. „Той си е вършил работата“, посочи Тръмп.

Той заяви, че е поискал от министерството на правосъдието да разследва изтичанията на информация от системата на разузнаването, които са довели до оставката на неговия съветник по националната сигурност Майкъл Флин.

Наричайки ги „престъпни изтичания“, Тръмп заяви, че те са били източени от „хора в самите агенции“.

„Ние ги издирваме сериозно. Отидох при всички, които са начело на различните агенции и след това се обадих на Министерството на правосъдието, за да разгледа изтичанията“, посочи Тръмп. 

Сподели:

Коментари (0)

Амфибийният кораб на САЩ USS Tripoli доплава до Близкия изток с 3 500 елитни морски пехотинци

Амфибийният кораб на САЩ USS Tripoli доплава до Близкия изток с 3 500 елитни морски пехотинци

Корабът е пристигнал в района на 27 март и е флагман на контингент от около 3 500 морски пехотинци и моряци на САЩ. С тях се включват транспортни и изтребителни самолети, както и амфибийни и тактически активи

Орбан беше жестоко освиркан на митинг,  той обвини Украйна

Орбан беше жестоко освиркан на митинг, той обвини Украйна

Министър-председателят на Унгария обвини протестиращите в сътрудничество с украинските специални служби.

СЗО: 9 медици са убити и 7 са ранени при пет атаки в Южен Ливан

СЗО: 9 медици са убити и 7 са ранени при пет атаки в Южен Ливан

"Екипи от медицински служители, работещи в пет ливански села, днес бяха нападнати, докато изпълняват служебните си задължения на терен", посочи генералният секретар на световната организация