Американският президент подчертава отново, че Украйна може да си върне завзетите територии и "дори да отиде по-далеч спрямо Русия"
Снощи американският президент отново заяви, че Украйна има шанс да си възвърне територия. „Крайно недоволен съм от това, което върши Русия”, отбеляза Доналд Тръмп пред репортери в Овалния кабинет на Белия дом.
Преди два дни той промени радикално позицията си към войната и заяви, че Киев може да „възвърне територията си в първоначалния ѝ вид и може би да отиде дори по-далеч спрямо Русия”.
„Да, те имат шанс... Наблюдавам това, което Русия прави. Много съм недоволен от това, което правят Русия и президентът Путин. Изобщо не ми харесва. Той убива хора без каквато и да е причина. Те се справят много зле. Икономиката им отива по дяволите. Те бомбардират всичко и завземат много малко територии, ако изобщо завземат такива. Всъщност те губят някои територии, затова смятам, че това се отрази много зле на репутацията на Русия. Тази война трябваше да е приключила”, коментира американският държавен глава, съобщава Нова ТВ.
Още от Свят
С приближаване на изборите: В Кремъл вече се страхуват и от сянката си
Ръководството и активистите на „Яблоко“, която е единствената партия против войната в Украйна, са обект на преследвания в различни региони - мероприятията на партията биват проваляни, образуват се наказателни и административни дела
Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна
Външният министър на Русия директно атакува изявление на Марко Рубио, според който в Аляска не са сключили споразумение, а само са обсъдили предложения как да бъде прекратен конфликта в Украйна
Израел изненадващо удари в Южен Ливан
Това е първата подобна атака, откакто Вашингтон обяви рамково споразумение между Израел и Ливан