"Русия ще прекрати огъня и след това нещо ще се случи. Разбира се, те знаят, че ние няма да се съгласим да се откажем от територия. И ще се опитат да продадат на Тръмп наратива, че уж искат мир, докато Зеленски не иска и следователно трябва да бъде натиснат“, предположи киевският политически анализатор Олег Лисний
След срещата на върха между САЩ и Русия в Аляска, президентът на САЩ Доналд Тръмп може отново да започне да оказва натиск върху Украйна
Това предположение направи киевският политически анализатор Олег Лисний в интервю за YouTube канала на Укринформ.
„Трябва да сме готови Тръмп отново да ни окаже натиск. Той ще види нещо в очите на Путин.. И ще каже: Нека се съгласим с това, което Путин е предложил.
Хипотетично Русия иска да продаде идеята, че Украйна трябва да се откаже от територия, Русия ще прекрати огъня и след това нещо ще се случи. Разбира се, те знаят, че ние няма да се съгласим да се откажем от територия. И ще се опитат да продадат на Тръмп наратива, че уж искат мир, докато Зеленски не иска и следователно трябва да бъде натиснат“, предположи Лисний.
Междувременно той смята, че руският лидер, вдъхновен от самия факт на срещата с американския си колега, може да започне да оказва натиск върху него и тогава настроението на Тръмп ще се промени.
„Мисля, че както Зеленски, така и украинският екип са подготвени за това, което може да се случи. Това се е случвало и преди – не веднъж или два пъти, а поне тридесет пъти. Трябва да сме готови за това и да избягваме паниката от възможността за обтягане на отношенията със Съединените щати."
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Беларуска опозиция предаде на Киев доклад за подготовката на Лукашенко за война
Освен това военните разходи са се увеличили петкратно за последните четири години, а военно-промишленият комплекс на страната е интегриран с руския
„Кралят на Севера“ Анди Бърнам става премиер на Великобритания
Днес 56-годишният запален фен на футболния клуб „Евертън“ е бил част и от музикалната сцена „Мадчестър“, белязала края на 80-те и началото на 90-те години.
Forbes: Смяната на тактиката не помага – украинските дронове провалят щурмовете на руснаците в Донбас
Украинските подразделения използват безпилотни летателни апарати, за да откриват и унищожават противника, като често обезсмислят всякакви опити за напредване.