6 Декември, 2025

Тръмп: Налагам допълнителни тарифи за 300 млрд. долара на китайските стоки

Тръмп: Налагам допълнителни тарифи  за 300 млрд. долара на китайските стоки

Американският президент Доналд Тръмп обяви , че ще наложи допълнителни тарифи на китайски вносни стоки в общ размер на 300 млрд. долара, след като за пореден път обвини Пекин, че не спазва обещанията си, предава AFP.

Новите мита  ще влязат в сила от първи септември и комбинирани със съществуващите до момента тарифи ще покрият целия внос от 500 млрд. долара, който Китай осъществява в САЩ ежегодно.
В съобщение в„Туътър“ Тръмп напомни, че Пекин е поел ангажимент да закупува повече селскостопански стоки от САЩ, „но не е направил това“.
„Освен това, моят приятел Си (Дзипин) обеща да спре продажбата на фентанил в САЩ – това не се случи, и много американци продължават да умират!“, посочи още президентът, имайки предвид създаващ зависимост силен опиат.
Двете страни наскоро се срещнаха за провеждане на двустранни преговори, които бяха определени като „продуктивни“ и от двете страни и трябваше да продължат в началото на октомври във Вашингтон

Сподели:

Коментари (0)

Украинската армия порази Рязанската рафинерия в Русия и завод за гилзи в окупираната територия

Украинската армия порази Рязанската рафинерия в Русия и завод за гилзи в окупираната територия

Украински дронове поразиха през тази година най-малко 17 петролни рафинерии.  

ЕС променя подхода си към изграждането на енергийната мрежа на общността

ЕС променя подхода си към изграждането на енергийната мрежа на общността

До края на 2025 г. Европейската комисия ще представи своя план за подобряване на съвместимостта на енергийните мрежи на страните от Европейския съюз.

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

По-рано терористичната организация "Хамас" заяви, че няма да се разоръжи, макар че това е едно от условията на примирието.