22 Април, 2026

Тръмп: Не ме интересува Европа

Тръмп: Не ме интересува Европа

Мога да управлявам всяко европейско правителство ако искам. Но аз не искам

Американският президент Доналд Тръмп обяви пред репортери в Белия дом, че може да е най-популярния човек в Европа и да управлява всяка една държава на Стария континент.

"Мога да управлявам всяко европейско правителство ако искам. Но аз не искам", каза Тръмп на срещата между водещи журналисти в Овалния кабинет. 

Той даде ексцентричния отговор докато отговаряше на въпроси за участието на САЩ в НАТО и недостатъчното финансиране на организацията от държавите на Стария континент. 

"Не ме интересува Европа. Не съм избран от европейците. Избран съм от американците и по-точно от американските данъкоплатци", каза президентът. 

Изказването му е в унисон с призивите му от година останалите членове на НАТО да финансират отбранителната организация, така както го прави САЩ.

Тази година НАТО празнува 70 години от своето създаване. 

Сподели:

Коментари (0)

Мелони размаза Соловьов: Тези карикатури няма да ни накарат да променим курса си

Мелони размаза Соловьов: Тези карикатури няма да ни накарат да променим курса си

Пропагандист№1 на Кремъл известен с агресивната си реторика, отправи лични нападки срещу Мелони на 21 април след срещата ѝ с украинския президент Володимир Зеленски в Рим, наричайки я с обидни квалификации

Тръмп: Много ценя, че Иран уважи молбата ми и прекрати планираната екзекуция на 8 жени

Тръмп: Много ценя, че Иран уважи молбата ми и прекрати планираната екзекуция на 8 жени

Правозащитни организации обвиняват Ислямската република, че използва смъртното наказание за сплашване на обществото и засилва екзекуциите на политически затворници

Зеленски: Не сме предлагали Донбас да стане "Дониленд" в чест на Тръмп. Важното е да няма „Путинленд“

Зеленски: Не сме предлагали Донбас да стане "Дониленд" в чест на Тръмп. Важното е да няма „Путинленд“

Държавният глава на Украйна изрази увереност, че тристранна среща между неговата страна, САЩ и Русия трябва да се състои. "Няма да преговаряме само в Русия и Беларус", заяви той