26 Март, 2026

Тръмп неочаквано поставен под лекарско наблюдение

Тръмп неочаквано поставен под лекарско наблюдение

снимка: Би Ти Ви

В момента на американският президент му се прилага превантивно лечение, обяснява личният му лекар, Белият дом запази пълно мълчание

Президентът на САЩ Доналд Тръмп е подложен на превантивно лечение заради обрив на врата, заяви неговият лекар.

Вчера Белият дом запази пълно мълчание,  отказа да предостави повече подробности за състоянието на държавния глава, предаде Ройтерс.

На снимки от участието му в наградна церемония в понеделник ясно се вижда червен обрив от дясната страна на врата на Тръмп, точно над яката.

В изявление след събитието д-р Шон Барбабела посочи, че Тръмп използва обикновен крем като „превантивно лечение на кожата“.

„Президентът ще е на това лечение в продължение на една седмица, като се очаква зачервяването да продължи няколко седмици“, заяви Барбабела.

Попитана в сряда защо лечението е необходимо, говорителката на Белия дом Карълайн Левит каза пред журналисти, че няма допълнителна информация извън посоченото в изявлението на лекаря.

Здравословното състояние на Тръмп, който е на 79 години, привлича по-голямо внимание по време на втория му мандат, тъй като понякога се забелязват синини по ръцете му и подуване на краката му. През януари Тръмп обясни синините по ръцете си с честата употреба на аспирин, а от Белия дом заявиха, че президентът е ударил ръката си в маса по време на пътуване в чужбина, припомня БТА. 

Миналия юли след като глезените на президента изглеждаха подути, лекарят на Белия дом съобщи, че ултразвуково изследване на краката му е установило „хронична венозна недостатъчност – доброкачествено и често срещано състояние, особено при хора над 70 години“.

Когато встъпи във втория си мандат миналата година, Тръмп беше най-възрастният президент на САЩ, полагал клетва. В миналото той често сравняваше здравословното си състояние с това на бившия президент, демократа Джо Байдън.

 

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп с безумно условие към Украйна - отказ от Донбас в полза на страната-окупатор  срещу....

Тръмп с безумно условие към Украйна - отказ от Донбас в полза на страната-окупатор срещу....

Зеленски обърна специално внимание в интервю на това, че в иранските дронове, които атакуват съюзници на САЩ в Близкия изток, се откриват руски компоненти

Умна Гърция: Не се  нуждаем от ядрена енергия

Умна Гърция: Не се нуждаем от ядрена енергия

"Около 40% от капацитета за обогатяване на ядрено гориво е под контрола на Русия. За страна като Гърция ядрената енергия не премахва зависимостите, а само ги пренарежда", пише Константинос Матиудакис

Иран:  Ормузкият проток е затворен само за враговете! Няма да преговаряме

Иран: Ормузкият проток е затворен само за враговете! Няма да преговаряме

"Да се говори за преговори сега би било признание за поражение“, заяви rранският външен министър:Араки