"Това е безсмислена война и ние ще я прекратим", каза той
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп сега заявява, че не само Украйна, но и Русия "нямат козове" и затова, според него, те трябва да сключат мирно споразумение.
Това той каза по време на разговор с журналисти от Forbes на борда на Air Force One.
Освен това президентът на САЩ за пореден път нарече руско-украинската война "безсмислена" и заяви, че възнамерява да я прекрати.
"Казвам, че те нямат козове. Всъщност никой няма козове. Русия също няма. Единственото, което е нужно, е да се постигне споразумение и да се спре убийството на хора. Това е безсмислена война и ние ще я прекратим", каза Тръмп.
Тръмп за липсата на козове в Украйна
Както по-рано съобщихме, за първи път президентът на САЩ спомена за липсата на козове в Украйна по време на спор с украинския президент Володимир Зеленски на 28 февруари във Вашингтон. Тогава Тръмп заяви, че Зеленски трябва да е благодарен на САЩ, тъй като "няма нужните карти в ръцете си" и не може да казва на Вашингтон "искам това – искам онова".
По-късно, на 7 март, по време на изявление пред журналисти, Тръмп заяви, че му е по-трудно да работи с Украйна, отколкото с Русия, защото, според него, Киев "няма козове". "Вярвам на Путин, отношенията ни с Русия са много добри. Но в момента те бомбардират Украйна. Честно казано, за мен е по-трудно с Украйна, защото те нямат козове. Просто в момента Русия бомбардира Украйна до дупка", каза той.
Още от Свят
В САЩ въвеждат ежегодни тестове за тестостерон на военнослужещите над 30 години
При установен дефицит те ще могат да получат лечение за повишаване на нивата на хормона като част от програма, която според Пентагона цели да направи американските войски „по-силни, по-издръжливи и по-боеспособни“.
Белият дом: Иран иска сделка! Тръмп ще се обърне към нацията с реч за защитата на честността на нашите избори
Президентът на САЩ ще присъства в неделя на финала на Световното първенство по футбол между Испания и Аржентина, потвърди говорителката на Белия дом
Италианската полиция тараши офиси на „Булгари“ и „Шанел“
Сред останалите проверени компании са „Брунело Кучинели“, „Етро“, „Гояр Италия“, „Джейкъб Коен Къмпани“, „Монклер“ и „Стефано Ричи“