Тръмп: Няма да съм на сватбата на Доналд Тръмп-младши, управлението и любовта към САЩ не ми позволяват
Решението идва в момент, когато преговорите за прекратяване на близкоизточната война изглежда достигат критична точка
Тръмп пропуска сватбата на сина си заради преговорите с Иран
Президентът на САЩ Доналд Тръмп потвърди в петък, че няма да присъства на сватбата на сина си Доналд Тръмп-младши с Бетина Андерсон, планирана за този уикенд на Бахамите, съобщава АФП.
Тръмп заяви, че „обстоятелствата, свързани с управлението на държавата", го задължават да остане в Белия дом по време на „важен период", без да уточнява подробности.
„Въпреки че много исках да съм с моя син Дон-младши и с най-новия член на семейство Тръмп - бъдещата му съпруга Бетина, обстоятелствата, свързани с управлението на държавата, и любовта ми към Съединените американски щати не ми позволяват да го направя", написа Тръмп в своята мрежа Truth Social.
Ден по-рано той беше посочил, че „иранската война" прави момента неподходящ за отсъствие. Белият дом съобщи за промяна в пътния план на президента - отменен е и планираният уикенд в голф курорта му в Ню Джърси.
Решението идва в момент, когато преговорите за прекратяване на близкоизточната война изглежда достигат критична точка.
Иран разглежда ново американско предложение, а началникът на армията на посредника Пакистан се отправя към Техеран. Успоредно с това нараства и напрежението с Куба - Съединените щати засилват натиска върху комунистически управлявания остров, след като повдигнаха обвинения срещу бившия президент Раул Кастро. Американската армия е изпратила самолетоносач и придружаващи военни кораби в Карибско море. |БГНЕС, АФП
Още от Свят
NBC: Хегсет обмисля да се кандидатира за президент, обсъжда темата с близките си
Самият Хегсет отрече информацията като "абсолютно невярна"
Лиценз за Storm Shadow за Киев: защо Москва реагира с истерия?
Фактът, че Париж и Лондон се съгласиха да предоставят на Украйна лиценз за производство на Storm Shadow/SCALP, все още не означава, че производството на такива ракети ще започне бързо
37 са вече жертвите на руската атака в Киевска област, детонирал е склад за боеприпаси, поразени са 50 жилищни сгради
"Тези, които са допуснали това да се случи, трябва да бъдат подведени под отговорност за решенията си... Правилата са ясни: боеприпаси не може да се съхраняват в близост до домове или други жилищни райони." - каза президентът Зеленски