1 Февруари, 2026

Доналд Тръмп със странно обещание към свои привърженици по време на митинг

Доналд Тръмп със странно обещание към свои привърженици по време на митинг

Американският президент гарантира "по-добри съдомиялни машини"

Президентът на САЩ Доналд Тръмп се обърна към своите привърженици по време на предизборен митинг с обещания за по-добри съдомиялни машини, пише британското либерално издание The Guardian.

В свой митинг в Университета в Уисконсин, той насочи вниманието си към кухненските електрически уреди и изрази носталгията си по старите, по-силни съдомиялни машини.
„Помните ли съдомиялните машини? Натискате бутона и бум – експлозия! След пет минути отваряте капака, излиза пара“, каза той в своето съобщение към своите избиратели, като добави, че това е било достатъчно за изчистването на чиниите, преди да се впусне в тирада срещу по-новите модели. Той отебеляза, че жените – и само жените – в страната сега трябва да мият чиниите си по „10 пъти“.

„Някои от вас да има нова съдомиялна машина? Съжалявам за това“, каза той на тълпата от свои привърженици, преди да им обещае, че по време на мандата си ще се погрижи чиниите на хората да са „красиви“ и чисти.

Думите на Тръмп не за първи път насочват вниманието към уредите в кухите и баните на хората и водата в страната. По-рано той говори негативно и за мивките и казанчетата в страната. Зад думите му обаче стоят други цели.
Думите му следват месеци на засилващи се критики от републиканските депутати към енергийните регулации и по-строгите екологични стандарти в страната, въведени от администрацията на бившия президент Барак Обама за борба с промените в климата и опазването на водите. Тръмп опонира на това, и дори се обяви по-рано срещу енергоспестяващите крушки, защото според него излъчват лоша светлина и дори правят него самия „оранжев“.
Сподели:

Коментари (0)

Медведев иска главата на Зеленски, може не хвръкне неговата: Анушка вече разля олиото

Медведев иска главата на Зеленски, може не хвръкне неговата: Анушка вече разля олиото

Освен това Медведев коментира и придвижване „по-близо до Русия“ на американски атомни подводници, които Тръмп му изпрати

WSJ: Си премахна последната пречка за нахлуване в Тайван

WSJ: Си премахна последната пречка за нахлуване в Тайван

„Арестът на генерала Чжан Юся, близък съюзник и приятел от детството, когото китайският лидер наричаше „по-голям брат“, премахва всички вътрешни авторитетни гласове, които биха могли да попречат на Си да предприеме каквито и да било действия срещу Тайван

Вучич: САЩ ще нанесат удар по Иран до 48 часа

Вучич: САЩ ще нанесат удар по Иран до 48 часа

Щели да го направят, за да отклонят вниманието от новите документи по делото на Джефри Епстийн