26 Август, 2026

Тръмп обяви операцията във Венецуела за брилянтна, "Тиранът си отиде!", тръбят САЩ

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Същевременно заместник държавният секретар на САЩ Кристофър Ландау каза, че Мадуро най-накрая ще се изправи пред правосъдието заради престъпленията с

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви пред „Ню Йорк таймс“, че ударите във Венецуела, които нанесоха американските сили тази нощ, са резултат от много добро планиране, предаде Ройтерс.

Той допълни, че операцията е била брилянтна.

По-рано днес Тръмп обяви в пост в социалната си мрежа "Трут соушъл", че президентът на Венецуела и неговата съпруга са били заловени след американски удари във Венецуела и изведени със самолет от страната.

Същевременно заместник държавният секретар на САЩ Кристофър Ландау каза, че Мадуро най-накрая ще се изправи пред правосъдието заради престъпленията си, допълват световните агенции.

Той заяви, че е настъпила нова ера за Венецуела „Тиранът си отиде! Сега най-после той ще отговаря пред правосъдието за престъпленията си“, каза Ландау в „Екс“, цитиран и от Франс прес.

Същевременно републиканският сенатор от САЩ Майк Лий заяви, че държавният секретар на САЩ Марко Рубио му е казал, че венецуелският президент е бил арестуван от американските сили, за да бъде изправен пред съд по наказателни обвинения в САЩ, предадоха Ройтерс и Франс прес.

„Той (Рубио) не очаква по-нататъшни действия във Венецуела сега, когато Мадуро е под стража на САЩ“, написа Лий в социалната мрежа „Екс“ след разговор с първия дипломат на Вашингтон.

Сподели:
Коща: ЕС обсъжда нова програма за взаимодействие с Украйна за 100 млрд. евро

Коща: ЕС обсъжда нова програма за взаимодействие с Украйна за 100 млрд. евро

Новият политически сезон в ЕС, който започва през септември, ще бъде белязан от приемането на следващия важен бюджет на Европейския съюз и напредъка в процеса на приемане на Украйна, Молдова и Западните Балкани в Съюза, отбеляза председателят на Европейския съвет

The Moscow Times: Путин подписа 3 секретни указа в деня на посещението на шефа на ЦРУ

The Moscow Times: Путин подписа 3 секретни указа в деня на посещението на шефа на ЦРУ

"По време на посещението си в Москва, първото му след нахлуването в Украйна, директорът на ЦРУ се срещна с Путин, поради което президентът отмени събитие, за което се готвеха „стотици хора“, заяви кореспондентът на кремълския пул Александър Юнашев

„Дейли Телеграф“: Неочакваното посещение на директора на ЦРУ в Москва има много общо със стратегията за натиск към Иран

„Дейли Телеграф“: Неочакваното посещение на директора на ЦРУ в Москва има много общо със стратегията за натиск към Иран

"Русия е една от причините, поради които на президента Тръмп в момента не му се получава“, каза бившият ръководител на военното планиране на Великобритания маршал Андрю Търнър

Коментари (0)