4 Януари, 2026

Тръмп обвини Китай и ЕС във валутно манипулиране

Тръмп обвини Китай и ЕС във валутно манипулиране

Президентът на САЩ Доналд Тръмп разкритикува Китай и Европейския съюз, че държат курса на юана и на еврото изкуствено ниски, за да получат предимства в търговията. Същевременно той разкритикува Федералния резерв на САЩ, че е вдигнал основния лихвен процент, предава AFP. В два свои коментара в социалната мрежа „Туитър“ Тръмп заяви, че „Китай, ЕС и другите манипулират валутите си… докато САЩ вдигат лихвените си проценти и доларът става от ден на ден все по-силен“. „Това отнема нашата конкурентоспособност“, убеден е президентът. След като по-рано Тръмп разкритикува Федералния резерв, той сега допълни, че действията му „в момента вредят на всичко, което сме постигали.

Сподели:

Коментари (0)

Цезар от легиона "Свобода на Русия" към руснаците: Путин губи контрол! Довършете режима му!

Цезар от легиона "Свобода на Русия" към руснаците: Путин губи контрол! Довършете режима му!

" Тези, които дойдоха тук с оръжие да убиват украинци, ще бъдат прокълнати и забравени!... Перифразирайки известната фраза, че от всяка ситуация има поне два изхода – дори и да попаднете в руската армия, имате поне два достойни изхода", казва той

Франция и Великобритания удариха „Ислямска държава“ в Сирия

Франция и Великобритания удариха „Ислямска държава“ в Сирия

Френската страна уточни, че операцията е част от „Непоколебима решимост“ – водената от САЩ международна кампания срещу „Ислямска държава“ в Ирак, Сирия и Либия.

Вучич и с-ие загубиха "дар слово" след ареста на „големия им приятел“ Мадуро

Вучич и с-ие загубиха "дар слово" след ареста на „големия им приятел“ Мадуро

Наскоро той дори изпрати Ана Бърнабич на инаугурацията му в Каракас, където бяха разменяни хвалебствия и послания за „изграждане на мостове на сътрудничество и солидарност“