18 Юни, 2026

Тръмп официално изпрати номинацията си Майк Помпео за одобрение от Сената

Тръмп официално изпрати номинацията си Майк Помпео за одобрение от Сената
Майк Помпео

Президентът на САЩ Доналд Тръмп официално изпрати номинацията на Майк Помпео за поста държавен секретар до Сената. Помпео, бившият директор на ЦРУ ще застане на мястото на Рекс Тилърсън, който бе отстранен от позицията си в Държавния департамент по-рано този месец, пише The Hill.

Някои сенатори от Демократическата партия са изразили загриженост спрямо Помпео и водачът им в горната камара на американския Конгрес Чарлс Шумър заяви, че те трябва да гласуват срещу неговата номинация.

Според сенатор Ранд Пол (Републиканска партия, Кентъки) е лоша идея Тръмп да назначава човек, който някога е подкрепял войната в Ирак.

Според сенатор Линдзи Греъм (Републиканска партия, Южна Каролина) Помпео ще получи достатъчна подкрепа, за да бъде потвърден на поста държавен секретар.
Сподели:
Спад в цените на петрола последва споразумението за отваряне на Ормуз

Спад в цените на петрола последва споразумението за отваряне на Ормуз

Около 09:25 ч. българско време американският лек суров петрол West Texas Intermediate (WTI) поевтиня с 3,4%, като новата му цена е 74,18 долара за барел

Ключова среща на министрите на отбраната на страните от НАТО в Брюксел

Ключова среща на министрите на отбраната на страните от НАТО в Брюксел

Форумът, който ще се фокусира върху войната в Украйна и ситуацията в Близкия изток, се провежда в момент, когато европейските съюзници са под засилен натиск от Вашингтон

Мирът между САЩ и Иран в 14 точки

Мирът между САЩ и Иран в 14 точки

Вашингтон публикуваха официалното  споразумение с Техеран

Коментари (0)