26 Април, 2026

Тръмп определи лимит - до 7500 бежанци ще бъдат допуснати в САЩ през финансовата 2026 г.

Тръмп определи лимит - до 7500 бежанци ще бъдат допуснати в САЩ през финансовата 2026 г.

Доналд Тръмп, снимка: EPA/BGNES

Повечето от допуснатите бежанци ще бъдат бели граждани на Република Южна Африка. Досега САЩ са допускали на територията си стотици хиляди хора от всички краища на света, бягащи от войни и политически преследвания.

Американският президент Доналд Тръмп определи лимит от 7500 души за хората, които ще бъдат допуснати до кандидатстване за убежище в САЩ за финансовата 2026 година, предаде БТА с позоваване на Ройтерс.

Това е най-малката бройка в историята, откакто се води статистика по този показател, уточнява световната агенция. Фиксираният от Тръмп таван може да се види в документ, публикуван днес от Белия дом.

Повечето от допуснатите бежанци ще бъдат бели граждани на Република Южна Африка, отбелязва Асошиейтед прес.

Досега САЩ са допускали на територията си стотици хиляди хора от всички краища на света, бягащи от войни и политически преследвания, обръща внимание АП.

На страницата на Федералния регистър, където е публикуван документът, не се споменава причина за рязкото намаляване на броя на бежанците, които ще бъдат допунати. През миналата година - по време на президентския мандат на Джо Байдън - тя бе 125 000, посочва АП. 

В меморандума се казва само, че допускането на най-много 7500 бежанци за финансовата 2026 г. "почива на хуманитарни съображения, а и без друго е в национален интерес".

Сподели:

Коментари (0)

Три руски военни кораба и изтребител са поразени в Крим от украинско спецподразделение

Три руски военни кораба и изтребител са поразени в Крим от украинско спецподразделение

Част от ударите на СБУ са били насочени и към учебния център на руския Черноморски флот„Лукомка“ и към щаба на радиотехническото разузнаване на войските за противовъздушна отбрана

Доналд Тръмп: Войната с Иран ще приключи много скоро, с победа

Доналд Тръмп: Войната с Иран ще приключи много скоро, с победа

"Иранците, трябва да признаят, че няма как да се сдобият с ядрено оръжие. Иначе няма за какво да се срещаме"

Бъкингамският дворец потвърди: визитата на Чарлз III в САЩ ще се осъществи по план

Бъкингамският дворец потвърди: визитата на Чарлз III в САЩ ще се осъществи по план

Четиридневното посещение е организирано в чест на историческите отношения между Великобритания и САЩ по случай 250-годишнината от независимостта на Америка