18 Декември, 2025

Тръмп: От разговора с Путин нищо не излезе засега

В подкаста Pod Force One в YouTube той се опитваше всячески да заобиколи въпросите за раздумката с руския диктатор и за войната в Украйна, без да разкрива нови подробности.

Последният разговор с  Владимир Путин беше добър, но засега не е дал резултат, заяви президентът на САЩ Доналд Тръмп. Освен това американският лидер отново подчерта, че във войната в пълен мащаб, започната от Русия, всяка седмица загиват над 5 хиляди войници от двете страни.

В подкаста Pod Force One в YouTube той се опитваше да заобиколи въпросите за разговора с Путин и за войната в Украйна, без да разкрива нови подробности.

„Той [Путин] говореше за това какво иска и какво не иска. Имахме добър разговор. Но засега нищо не е излязло от него“, каза Тръмп. По думите му, всеки път когато се постигне определен напредък в преговорите, започват „ненужни експлозии“, които не би трябвало да се случват, и процесът започва отначало.

Освен това президентът на САЩ подчерта, че това, което се случва в Украйна, е война с дронове. А безпилотните апарати представляват заплаха за националната сигурност на Съединените щати.

„И двете страни [Украйна и Русия] ги използват на такова ниво, каквото никой никога не си е представял. Да, наистина е плашещо. Това не е добре. Кой би си помислил, че дронът ще се окаже толкова мощно оръжие? Но той замества много други оръжия — дори самолети се заменят“, каза Тръмп.

Други новини за Доналд Тръмп:

По-рано УНИАН съобщи дали Тръмп е променил отношението си към Путин след масираните удари по Украйна. По думите на съветника на ръководителя на Офиса на президента Михайло Подоляк, ситуацията по никакъв начин не се е променила. „Тук са нужни други аргументи, които засягат личната репутация на Тръмп“, подчерта той.

Освен това президентът на Украйна, от своя страна, разказа как е молил Тръмп да повлияе на Путин. По-специално, Зеленски е предлагал на американския лидер определен подход към кремълския диктатор.

Сподели:

Коментари (0)

Фон дер Лайен: Заседанието на ЕС няма да приключи без решение за финансирането на Украйна

Фон дер Лайен: Заседанието на ЕС няма да приключи без решение за финансирането на Украйна

Белгия е под голям натиск от Русия, от европейски страни и от САЩ.

AI обърка кларинет с пистолет, вдигна на крак училище в щата Флорида

AI обърка кларинет с пистолет, вдигна на крак училище в щата Флорида

Руски граничари са влезли незаконно на територията на Естония

Руски граничари са влезли незаконно на територията на Естония

Естонското министерство на отбраната публикува видеозапис, записван от камера за наблюдение, който е документирал станалото.