Това става ясно от пост в неговия Туитър, който написа след завръщането си от Париж
Американският президент Доналд Тръмп предупреди европейските съюзници на САЩ, че повече няма да плаща за сигурността на Европа и едновременно с това да губи огромни суми пари от търговията със страните от ЕС. Това стана ясно от пост, който написа в своя Туитър след завръщането си от Париж, където участва в церемонията по случай 100 години от края на Първата световна война /1914-1918 г./
Ето срещу какво негодува държавният глава на САЩ:
"Току-що се върнах от Франция, където постигнах много по време на срещите ми със световните лидери. Не е лесно да се обсъжда факта, че към САЩ трябва да се отнасят справедливо – нещо, което в момента не се случва както във военната, така и в търговската сфера. Ние плащаме значителна част от разходите, свързани с осигуряването на военната защита на другите страни – стотици милиарди долари – за привилегията да губим стотици милиарди долари от търговията със същите тези страни“.
Тръмп заяви, че лично е предупредил лидерите, с които е разговарял за това, че повече не може така, уточнява БГНЕС.
„Това е абсурдна несправедливост спрямо САЩ. Огромните пари, които ние харчим за защита на други държави и нищо да не получаваме в замяна, освен загуби и търговски дефицит. Настъпило е време тези много богати държави или да плащат на САЩ за предоставяната им прекрасна военна защита, или да се защитават сами..., а търговията трябва да бъде свободна и справедлива“, подчерта американският президент.
Още от Свят
ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор
"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“
Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи
„Най-важното е, преди всичко, Израел да остане в зоната за сигурност в Южен Ливан"
Латвийски съд изпрати в затвора двама души, обвинени в шпионаж в полза на Русия
Единият обвиняем е бил осъждан и по друго дело