21 Февруари, 2026

Тръмп отпразнува самохвално 100-те си дни управление, с митинг в предизборен стил

Тръмп отпразнува самохвално 100-те си дни управление, с митинг в предизборен стил

Доналд Тръмп, снимка: архив - EPA/BGNES

Под възгласи "САЩ! САЩ!" той показа видеоклип с мигранти в белезници и окови, изведени от самолет, транспортирани с автобус и заснети на колене

На митинг, отбелязващ първите 100 дни от мандата на Доналд Тръмп, американският президент обеща, че това е само началото, съобщава АФП. Агенцията отбелязва, че с радикалните си управленски решения той разтърси света и дестабилизира Съединените щати.

Наслаждавайки се на възторжените овации на поддръжниците си в Мичиган, 78-годишният президент обяви, че това са "най-успешните първи 100 дни на която и да е администрация" в историята на страната, въпреки че според проучванията американците са разочаровани от икономическите и политическите сътресения.

Тръмп заяви, че му липсва предизборната кампания, и с видимо удоволствие започна реч, която често звучеше по-скоро като слово на кандидат, отколкото на държавен глава.

По думите му, Джо Байдън е "сънлив", медиите са "фалшиви", съдиите, които се противопоставят на него, са "комунисти", демократичните опоненти са "радикална левица", а приятелските страни "са злоупотребили повече от враговете ни в търговията".

Президентът обеща да сключи търговски споразумения, но не даде много подробности.

Под възгласи "САЩ! САЩ!" той показа видеоклип с мигранти в белезници и окови, изведени от самолет, транспортирани с автобус и заснети на колене, докато им бръснат главите. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Украйна удари с "Фламинго" завод за  „Искандер“ и „Орешник“

Украйна удари с "Фламинго" завод за „Искандер“ и „Орешник“

Путин посети завода преди време. Според ASTRA, в местни чатове жители на града пишат за поразяване на цехове №22 и №36

Axios: В Белия дом е обсъждан и „крайният вариант“ – ликвидирането на аятолах Хаменей

Axios: В Белия дом е обсъждан и „крайният вариант“ – ликвидирането на аятолах Хаменей

В най-напрегнатия момент от кризата между Вашингтон и Техеран в Белия дом е била на масата и най-драстичната опция – физическото отстраняване на върховния лидер на Иран.

Тръмп подписа указ за 10% мито за всички държави

Тръмп подписа указ за 10% мито за всички държави

Според анализ на Университета на Пенсилвания евентуалните възстановявания на неправомерно събрани мита могат да достигнат до 175 милиарда долара