"Въпросът за размяната ще бъде обсъден, но аз съм длъжен да позволя на Украйна да вземе това решение. И мисля, че те ще вземат правилното решение", заяви президентът на САЩ
По време на срещата в Аляска ще бъде обсъден по-специално въпросът за размяната на територии, но Украйна ще вземе конкретни решения по този въпрос
Това заяви президентът на САЩ Доналд Тръмп в коментар пред журналисти, цитиран от Униан.
„[Въпросът за размяната на територии] ще бъде обсъден, но аз съм длъжен да позволя на Украйна да вземе това решение. И мисля, че те ще вземат правилното решение. Но аз не съм тук, за да преговарям вместо Украйна.
Аз съм тук, за да доведа всички на масата за преговори. Ако постигнем напредък, ще го обсъдя“, каза Тръмп.
Тръмп каза още, че Съединените щати ще предоставят на Украйна определени гаранции за сигурност заедно с европейските страни, но това няма да се прави под егидата на НАТО.
Тръмп беше помолен да коментира и ударите на Русия в Украйна. На това американският президент предположи, че Путин се опитва да укрепи позицията си преди преговорите. Същевременно Тръмп предположи, че в действителност подобни действия само вредят на Русия.
„Той се опитва да създаде сцена. В неговото разбиране това ще им помогне да постигнат по-добра сделка. Всъщност това им вреди."
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Гръцка „Пейтриът“ отблъсна нова дронова атака в Саудитска Арабия
На 25 юли батареята успешно беше свалила два безпилотни летателни апарата при отделни инциденти, недалеч от Янбу. По предварителни данни дроновете са били изстреляни от Йемен.
Кралят на Норвегия Харалд V е в изключително тежко състояние
Заболяването се характеризира с необичайно бързо рушене на червените кръвни клетки. По-рано тази година – през февруари, Харалд V се намираше в болница на испанския остров Тенерифе.
Федоров със стряскащо изявление: Украйна бавно губи войната?
Киев разполага с прозорец от няколко месеца, за да вземе ключовите решения, необходими за обръщане на хода на събитията в своя полза