22 Декември, 2025

Тръмп предлага да изпрати войски в Мексико заради картелите

Тръмп предлага да изпрати войски в Мексико заради картелите

Доналд Тръмп, снимка: архив

Президентът на САЩ мотивира предложението си с констатацията си, че картелите са „ужасни хора, които убиват хора наляво и надясно“

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че е предложил изпращане на американски войски в Мексико по време на телефонен разговор с президента Клаудия Шейнбаум за борба с трафика на наркотици.

Шейнбаум обяви на публично събитие, че е отхвърлила предложението на Тръмп да изпрати американски войски в страната, но вместо това е предложила по-тясно сътрудничество и обмен на информация, предаде АФП.

Тръмп потвърди пред репортери, че „е вярно“, че е предложил разполагането на войски, като се мотивира, че картелите са „ужасни хора, които убиват хора наляво и надясно“.

Той смята, че „те са натрупали състояние от продажбата на наркотици и унищожаването на нашия народ“, и обясни: „Миналата година загубихме 300 000 души заради фентанил и наркотици“.

Сподели:

Коментари (0)

Пикът на последния за 2025 г. метеорен поток е на 22 декември

Пикът на последния за 2025 г. метеорен поток е на 22 декември

На 22 декември Слънцето ще изгрее в 07:54 ч. за столицата, а наблюдения ще могат да се провеждат до около 06:45 ч. сутринта

Освободиха отвлечените 130 нигерийски деца

Освободиха отвлечените 130 нигерийски деца

„Още 130 отвлечени ученици от щата Нигер са освободени, нито един не остана в плен.“ По-рано през декември бяха освободени други 100 деца.

Франция изгражда нов самолетоносач, който ще замени по-малкия и стар „Шарл дьо Гол“

Франция изгражда нов самолетоносач, който ще замени по-малкия и стар „Шарл дьо Гол“

Новият самолетоносач, също с ядрен двигател, ще е много по-голям от сегашния. Той ще е с водоизместимост близо 80 000 тона и с дължина около 310 метра