23 Февруари, 2026

Тръмп премахва 65% от служителите в Агенцията за опазване на околната среда

Тръмп премахва 65% от служителите в Агенцията за опазване на околната среда

Доналд Тръмп, снимка: архив

Президентът на САЩ е известен със скептичността си по отношение на твърденията за климатичните промени.

Американският президент Доналд Тръмп обяви план за съкращаване с две трети на броя на служителите на американската Агенция за опазване на околната среда (EPA), съобщи БТА.

Известен със скептичността си по отношение на твърденията за климатичните промени, президентът на САЩ съобщи, че е разговарял с ръководителя на агенцията Лий Зелдън, с когото са се разбрали да "съкрати персонала с около 65%". Според публикуваните на официалния уебсайт на агенцията данни през 2024 г. тя е имала над 15 хил. служители.

Това е поредна стъпка на новата администрация във Вашингтон в нейния радикален подход към въпроса за борбата с климатичните промени в момент, когато тя се опитва да извърши също драстични съкращения на публичните разходи, отбелязват от АФП.

Сподели:

Коментари (0)

Нейнски: Гаранциите за сигурност на Украйна трябва да спрат всяка бъдеща руска агресия

Нейнски: Гаранциите за сигурност на Украйна трябва да спрат всяка бъдеща руска агресия

В навечерието на четвъртата годишнина от началото на войната външните министри на държавите членки обсъдиха актуалната ситуация, вследствие руската военна агресия и отправиха единни послания в подкрепа на украинския народ

Нов кръг от преговорите за Украйна може да се проведе още тази седмица

Нов кръг от преговорите за Украйна може да се проведе още тази седмица

„Не е тайна, че преговорите не вървят гладко, но ние ясно напредваме и се приближаваме до момент, в който всички страни ще трябва да вземат окончателни решения: да продължат тази война или да се насочат към мир", каза по-рано началникът на кабинета на президента Володимир Зеленски

На Украйна ѝ трябват 588 млрд. долара, за да се възстанови от инвазията на Русия

На Украйна ѝ трябват 588 млрд. долара, за да се възстанови от инвазията на Русия

Оценката е с 12% по-висока от посочената през 2025 година на фона на зима, белязана от опустошителни руски атаки срещу украинската енергийна инфраструктура