25 Април, 2026

Тръмп: Руските въоръжени сили „бомбардират като луди“ Украйна

Тръмп: Руските въоръжени сили „бомбардират като луди“ Украйна

Доналд Тръмп, снимка: EPA/BGNES

Президентът на Съединените щати посрещна израелския премиер Бенямин Нетаняху в Белия дом

Президентът на САЩ Доналд Тръмп изрази своето недоволство от продължаващите руски бомбардировки срещу Украйна - въпреки опитите на неговата администрация да издейства прекратяване на огъня, предаде Дарик с позоваване на Франс прес.

"Не съм доволен от това, което се случва с бомбардировките, защото (руските въоръжени сили) бомбардират като луди в момента", заяви Тръмп пред репортери, докато посрещаше израелския премиер Бенямин Нетаняху в Белия дом вчера.

"Имаме срещи с Русия, имаме срещи с Украйна и изглежда, че позициите малко се сближават, но не съм доволен от всички тези бомбардировки през миналата седмица", обобщи той.

Президентът на САЩ, който по време на кампанията си за изборите през ноември обеща да реши конфликта "за 24 часа", установи контакти с Русия след връщането си в Белия дом на 20 януари. Той обаче така и не успява да постигне прекратяване на огъня, обобщава АФП.

Най-малко 20 души, сред които 9 деца, бяха убити при руски ракетен удар в петък в жилищен район в Кривий Риг.

Тридесет и един от над 90-те ранени при атаката в родния град на украинския президент Володимир Зеленски остават в болница. Седмина от тях, включително три деца, са в критично състояние, предаде Укринформ, като се позова на властите.

 

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Преговоряме с хората, които в момента са на власт в Иран

Тръмп: Преговоряме с хората, които в момента са на власт в Иран

Междувременно, източници от пакистанското правителство съобщиха, че иранска делегация е пристигнала в Пакистан.

Макрон: Европа преживява уникален момент, в който лидерите на САЩ, Русия и Китай са  срещу нея

Макрон: Европа преживява уникален момент, в който лидерите на САЩ, Русия и Китай са срещу нея

Френският държавен глава призова ЕС да се превърне в „истинска сила“, отбелязвайки, че общият икономически и отбранителен потенциал на съюза е съпоставим с този на САЩ и Китай.

Принц Хари: Винаги ще бъда част от кралското семейство, затова съм роден,  харесва ми

Принц Хари: Винаги ще бъда част от кралското семейство, затова съм роден, харесва ми

В отговор на коментарите му Тръмп заявява: „Знам едно нещо – принц Хари не говори от името на Обединеното кралство, това е сигурно"