23 Юли, 2026

Тръмп с призив Индия и Пакистан да прекратят враждата

Доналд Тръмп, снимка: архив

Призивът на президента на САЩ дойде на фона на най-сериозната военна конфронтация между двете ядрени сили от две десетилетия

Президентът на САЩ Доналд Тръмп призова Индия и Пакистан да прекратят военните действия.

Призивът на Тръмп дойде на фона на най-сериозната военна конфронтация между двете ядрени сили от две десетилетия, предаде БНТ.

"Познавам и двете страни много добре и искам да ги видя да се разбират. Искам те да спрат. И се надявам, че могат да спрат сега", заяви Тръмп пред репортери в Овалния кабинет, запитан за сблъсъците между двете съседни държави.

Той съобщи, че ако има с какво да да помогне, би го направил.

Ръководителят на американската дипломация Марко Рубио се срещна с индийските и пакистанските си колеги вчера вечерта, като според Белия дом е призовал за диалог и да разведрят отношенията.

"Държавният секретар окуражава Индия и Пакистан да отворят отново канал за дискусия между своите лидери, за да успокоят ситуацията и да избегнат по-нататъшна ескалация", каза говорителят на Съвета за национална сигурност към Белия дом Брайън Хюз.

Сподели:
FIFA пуска на следващото Световно първенство до 64 отбора: Politico разкри неочакваната причина

FIFA пуска на следващото Световно първенство до 64 отбора: Politico разкри неочакваната причина

Отбелязва се, че основният мотив е финансов. Разчита на огромната фенска база на Китай — страна с население над 1,4 милиарда души — което би донесло значителни допълнителни приходи

Тръмп отдаде последна почит на четирима американски военнослужещи, загинали при атаки на Иран

Тръмп отдаде последна почит на четирима американски военнослужещи, загинали при атаки на Иран

Войната струва близо 37,5 милиарда долара на американските данъкоплатци и отне живота на 18 военнослужещи от САЩ, както и на хиляди иранци

Руски журналист: Русия изобщо не е готова за войната, която Путин доведе на нейна територия

Руски журналист: Русия изобщо не е готова за войната, която Путин доведе на нейна територия

„За първи път в историята на Руската империя, Съветския съюз и постсъветска Русия са нанесени удари по Сибир. Такова нещо никога не е имало“, казва Игор Яковенко

Коментари (0)