15 Май, 2026

Тръмп с провокативно изявление за "свободата на Иран"

Тръмп с провокативно изявление за "свободата на Иран"

Снимка: ЕПА/БГНЕС

В него определено се съдържа намек за евентуална операция и там, след като американският президент изрази претенции и към други страни в света

Съединените щати са „готови да помогнат“ на народа на Иран да свали теократичната диктатура. Това заяви президентът на САЩ Доналд Тръмп в социалната си мрежа  Truth Social , на фона на масови улични протести и сблъсъци със силите за сигурност в Иран.

„Иран копнее за свобода, може би както никога досега. САЩ са готови да помогнат!!!“, написа той.

Преди това Тръмп ретуитна туит на републиканския конгресмен Линдзи Греъм, който от своя страна ретуитна публикацията на държавния секретар Марко Рубио: „Съединените щати са до смелия народ на Иран".

„Добре казано, секретар Рубио. Това наистина не е администрацията на Обама, когато става въпрос за противопоставяне на иранския аятолах и неговите религиозни нацистки послушници и за подкрепа на народа на Иран, протестиращ за по-добър живот. До ръководството на режима: вашата жестокост към великия народ на Иран няма да остане ненаказана. Нека направим Иран отново велик“, написа Линдзи Греъм.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Гръцки фермери и полиция се сблъскаха на "Кулата": Обгазиха и журналисти

Гръцки фермери и полиция се сблъскаха на "Кулата": Обгазиха и журналисти

До конфликтната ситуация се стигна след като фермерите се отправиха към границата с лични автомобили

Ивайло Мирчев: Прокуратурата прекалява, нищо не налага задържане под стража на доставчика

Ивайло Мирчев: Прокуратурата прекалява, нищо не налага задържане под стража на доставчика

"Твърденията за лека телесна повреда на прокуратурата са неадекватни, тъй като нито има такава, нито е в компетентността на прокуратурата да я преследва, дори да имаше", казва той

Русия готви ракетно-дронови удари срещу „центрове за вземане на решения“ в Украйна

Русия готви ракетно-дронови удари срещу „центрове за вземане на решения“ в Украйна

„Специалисти от Главното разузнавателно управление на Министерството на отбраната получиха документи, показващи, че руснаците подготвят нови ракетни и безпилотни удари срещу Украйна, по-специално, както те посочват, срещу „центрове за вземане на решения.“