2 Април, 2026

Тръмп: Ще ме свалят с импийчмънт, ако загубим междинните избори

Тръмп: Ще ме свалят с импийчмънт, ако загубим междинните избори

Доналд Тръмп, снимка: EPA/BGNES

Политиката на Тръмп ще бъде във фокуса на междинните избори в САЩ през ноември, когато ще бъдат попълнени всички места в Камарата на представителите и една трета от местата в Сената.

Американският президент Доналд Тръмп заяви, че републиканците трябва да спечелят междинните избори или в противен случай демократите ще го свалят с импийчмънт, предаде БТА с позоваване на Ройтерс.

"Трябва да спечелите междинните избори, защото ако не го направите, просто ще се случи това, че те ще намерят причина да ме подложат на импийчмънт", каза Тръмп на съвещание с конгресмени републиканци.

"Ще ме свалят с импийчмънт", добави той.

Политиката на Тръмп ще бъде във фокуса на междинните избори в САЩ през ноември, когато ще бъдат попълнени всички места в Камарата на представителите и една трета от местата в Сената, посочва Ройтерс.

Сподели:

Коментари (0)

Туск: Сговорът между Тръмп и Орбан може да разруши НАТО

Туск: Сговорът между Тръмп и Орбан може да разруши НАТО

Той посочи пет едновременни риска, работещи в интерес на Русия - "мечтата на Путин"

 В Крим е унищожен руски самолет Ан-72П и база за дронове

В Крим е унищожен руски самолет Ан-72П и база за дронове

Силите за безпилотни системи на ВСУ и ГУР на Министерството на отбраната на Украйна направиха „визита на учтивост" на руските обекти – база и пункт за предполетна подготовка на най-новите и скъпи ударно-разузнавателни БПЛА „Орион".

Дронове атакуваха газопровода „Турски поток“, твърди "Газпром"

Дронове атакуваха газопровода „Турски поток“, твърди "Газпром"

Според компанията, компресорната станция „Русская“, която осигурява износа на газ по „Турски поток“, е била подложена на атака