11 Януари, 2026

Тръмп се оплака, че е загубил съня си заради войната в Украйна: Путин иска всичко

Тръмп се оплака, че е загубил съня си заради войната в Украйна: Путин иска всичко

Доналд Тръмп, снимка: EPA/BGNES

Друг сложен проблем е войната в Газа - по думите му е трудно да се намери каквото и да е решение, защото „те воюват от хиляда години“

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че усложненията около преговорите за прекратяване на войната в Украйна предизвикват у него нарастващо разочарование и не може да спи през нощта.

Тръмп е заявил, че е особено трудно да се преговаря с руския президент Владимир Путин и че по отношение на Украйна той иска „всичко“, съобщава The Wall Street Journal (WSJ) с позоваване на свои  източници,

Изданието отбелязва, че Тръмп е коментирал темата в отговор на въпрос кои са най-големите проблеми във външната политика, с които се сблъсква.

Той е добавил че друг сложен проблем е войната в ивицата Газа. По думите му е трудно да се намери каквото и да е решение, защото „те воюват от хиляда години“.

WSJ напомня, че по време на предизборната си кампания Тръмп се закле да сложи край на тези две войни и дори заяви, че ще приключи войната в Украйна още през първия ден на новия си мандат.

След 100 дни управление на Тръмп обаче, при нито един от конфликтите не се очертава близко решение, освен това преговорите по иранската ядрена програма са стигнали до задънена улица, а търговската война изостря отношенията със съюзниците – сега Тръмп откри, че решаването на световни проблеми е по-трудно, отколкото си е мислил, отбелязва изданието.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Иран мълчи онлайн, а Хаменей сипе хули срещу протестиращите в "X"

Иран мълчи онлайн, а Хаменей сипе хули срещу протестиращите в "X"

Докато милиони са откъснати от социалните мрежи, иранският режим запазва онлайн гласа си чрез строго контролиран достъп до интернет

Иран изригна: Това не са протести, това е революция!

Иран изригна: Това не са протести, това е революция!

Революционната гвардия приписаха безредиците на "терористични групи“ и заявиха, че запазването на режима е "червена линия“

Медведев е бесен на Европа: Идиоти, ето какво ще получите...!

Медведев е бесен на Европа: Идиоти, ето какво ще получите...!

За пореден път русият ястреб отправи цинични заплахи към европейските лидери, внушавайки, че едва ли не те още искат "война с Русия"