Америнаският президент е доволен от действията и от успехите на военните
Президентът на САЩ Доналд Тръмп отбеляза днес успехите на въоръжените сили на страната в борбата с групировката "Ислямска държава" (ИД) и усилията им за възпиране на Северна Корея и Иран, предаде ТАСС, като се позова на Белия дом.
На среща с военни командири Тръмп "приветства усилията на военното командване за разгрома на ИД, провеждането на много по-настъпателна кампания в Афганистан, противодействието на заплахата от Северна Корея, противопоставянето срещу Иран, а също за оказаната помощ по време на безпрецедентния сезон на ураганите", се казва в съобщението. Президентът на САЩ е изложил своите приоритети в областта на националната сигурност и е обсъдил с генералите теми като прокарването на "позитивно американско влияние" в чужбина и поддържането на мира чрез сила.
Още от Свят
Крал Чарлз и кралица Камила се срещнаха с Хари, Меган и двете им деца
Неотдавна пред Би Би Си Хари заяви, че иска да се сдобри със семейството си, защото не знае колко живот остава на баща му
Естония строи военен лагер на границата с Русия с капацитет 1000 войници
Работата ще започне в края на годината и ще бъде завършена през лятото на 2028 г.
Тръмп заплаши Иран с „пълно унищожение“ при опит за покушение срещу него
1000 ракети са готови и насочени към Ислямска република Иран, а хиляди други ще последват незабавно, ако иранското правителство изпълни заплахата си за атентат срещу президента на САЩ