След като Съединените щати контролират това парче земя, за първи път може да има стабилност в Близкия изток, а хората, които сега живеят в Газа, ще живеят прекрасно на друго място
Американският президент Доналд Тръмп повтори, че Ивицата Газа ще бъде под властта на САЩ и че населението там ще бъде преместено, съобщи „Гардиън“.
„След като Съединените щати контролират това парче земя, за първи път може да има стабилност в Близкия изток. А палестинците, или хората, които сега живеят в Газа, ще живеят прекрасно на друго място. Те ще живеят в безопасност“, каза републиканецът.
Изявлението на Тръмп дойде по време на съвместна пресконференция с йорданския крал Абдула II в Белия дом.
Репортер попита краля за мнението му относно това, че САЩ ще контролират Ивицата Газа, на което той отговори много лаконично - „да не изпреварваме събитията“.
„Президентът очаква Египет да дойде, за да представи своя план, ние ще бъдем в Саудитска Арабия, за да обсъдим как можем да работим с президента и със Съединените щати“, коментира Абдула II. | БГНЕС
Още от Свят
Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите
За такова решение лобира Виктор Золотов, шеф на руската Национална гвардия, приятел и бивш бодигард на Путин
Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго
Кризата е причинена от много рядък щам на вируса – Бундибугьо
Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове
Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление