Той повтори, че съседната страна ще се превърне в „наш скъп петдесет и първи щат“
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че ще удвои входящите мита за стоманата и алуминия, внасяни от Канада - от 25% на 50%.
По думите му, новите тарифи ще влязат в сила от „утре сутринта“.
Изявлението на Тръмп беше направено, след като канадската провинция Онтарио наложи такса за електричеството на три американски щата. След това американският президент предупреди за по-нататъшни мита, които според него ще „затворят окончателно бизнеса с производство на автомобили в Канада“.
Той също така повтори, че страната ще се превърне в „наш скъп петдесет и първи щат“. /БГНЕС
Още от Свят
Рубио: Нито една държава няма право да налага такси за преминаване през Ормузкия проток
"Смятам, че всички държави в региона ще се съгласят с нас“
Срив в доверието към Тръмп по света, германците го поставят наравно с Путин
Самите американци обаче гледат по-различно на ролята на страната си - 57% смятат, че САЩ допринасят за мира и стабилността в света
Дания разполага наборници в Гренландия
С новата продължителност на военната служба “наборниците се обучават така, че да могат да участват в извършването на мисии на въоръжените сили”