23 Юни, 2026

Тръмп смята да удвои митата върху стоманата и алуминия от Канада - до 50%

Доналд Тръмп, снимка: EPA/BGNES

Той повтори, че съседната страна ще се превърне в „наш скъп петдесет и първи щат“

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че ще удвои входящите мита за стоманата и алуминия, внасяни от Канада - от 25% на 50%.

По думите му, новите тарифи ще влязат в сила от „утре сутринта“.

Изявлението на Тръмп беше направено, след като канадската провинция Онтарио наложи такса за електричеството на три американски щата. След това американският президент предупреди за по-нататъшни мита, които според него ще „затворят окончателно бизнеса с производство на автомобили в Канада“.

Той също така повтори, че страната ще се превърне в „наш скъп петдесет и първи щат“. /БГНЕС

Сподели:
Рубио: Нито една държава няма право да налага такси за преминаване през Ормузкия проток

Рубио: Нито една държава няма право да налага такси за преминаване през Ормузкия проток

"Смятам, че всички държави в региона ще се съгласят с нас“

Срив в доверието към Тръмп по света, германците го поставят наравно с Путин

Срив в доверието към Тръмп по света, германците го поставят наравно с Путин

Самите американци обаче гледат по-различно на ролята на страната си - 57% смятат, че САЩ допринасят за мира и стабилността в света

Дания разполага наборници в Гренландия

Дания разполага наборници в Гренландия

С новата продължителност на военната служба “наборниците се обучават така, че да могат да участват в извършването на мисии на въоръжените сили”

Коментари (0)