5 Декември, 2025

Тръмп тръгва да отмъщава на сенатор от Републиканската партия

Тръмп тръгва да отмъщава на сенатор от Републиканската партия

Доналд Тръмп

Лиса Мурковски беше сред седемте републикански сенатори, гласували за внесения импийчмънт

Бившият президент на САЩ Доналд Тръмп ще се противопостави на преизбирането на сенаторката от Аляска Лиса Мурковски от Републиканската партия, предаде "Политико". Мурковски беше сред седемте републикански сенатори, гласували тази година за внесения от демократите импийчмънт на експрезидента.

"В никакъв случай няма да подкрепя провалената кандидатка от великия щат Аляска, Лиса Мурковски", заяви Тръмп. Според експрезидента "тя представлява зле своя щат и още по-зле - страната. Не знам къде ще са хората догодина, но аз ще съм в Аляска, като водя кампания срещу един нелоялен и много лош сенатор", заявява Тръмп, цитиран от "Политико".

Изборите в средата на мандата в САЩ ще се проведат през 2022 г. Мурковски е единствената от седемте гласували за импийчмънт на Тръмп републикански сенатори, която ще се бори за преизбиране догодина.

Политическият екип на Тръмп е поръчал проучване на подкрепата на Мурковски в Аляска, което показало, че тя се ползва с доверието на 43 на сто от избирателите, по-малко от общия брой поддръжници на експрезидента, които са 52 на сто.

Подобно проучване е било поръчано и за Лиз Чейни, друга конгресменка, срещу която се очаква Тръмп да предприеме действия догодина. (БТА)
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Войната в Украйна ще приключи

Тръмп: Войната в Украйна ще приключи

Той отбеляза, че в момента се търси вариант за урегулиране между Русия и Украйна. „Търсим още един вариант за уреждане между Русия и Украйна, ако е възможно."

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

По думите му, Белият дом е бил наистина уверен, че това ще бъде „най-лесната война“, която ще трябва да бъде спряна

Бурята „Байрон“ блокира Атина — училища и детски градини затворени, улици са под вода

Бурята „Байрон“ блокира Атина — училища и детски градини затворени, улици са под вода

Жителите на Атика получиха съобщение през системата за спешни предупреждения „112“ снощи, с което бяха призовани да избягват ненужни пътувания, да бъдат внимателни в подземни пространства и да следват указанията на властите