4 Април, 2026

Тръмп след победата: Ще помогнем на страната ни да оздравее, ще оправим нещата по границата

Тръмп след победата: Ще помогнем на страната ни да оздравее, ще оправим нещата по границата

Снимка: архив

Новоизбраният президент смята, че изборът му поставял начало на златна ера за Америка

"Благодаря от сърце на всички ви! Имаме хиляди приятели с нас - това е най-великото политическо движение на всички времена. Ще помогнем на страната ни да оздравее, ще поправим нещата по границите. Правим история тази вечер!"

С тези думи 47-ият президент на САЩ Доналд Тръмп започна първата си реч след президентските избори в Щатите.

"И за това има конкретни причини - преодоляхме пречките - никой не вярваше, че за по-малко от година ще постигнем такива невероятни политически успехи! Това е политическа победа, каквато досега не е виждана в страната ни.

Благодаря на американците за тази победа, за това, че ме избраха за 47-ия американски президент.

Ще се боря за Вас всеки Божи ден, с всяка своя клетка. Искам да направим по-добра Америка, това е началото на златната ера на Америка, каза още Тръмп.

Това е невероятна победа в името на американците, тя ще ни даде възможност да направим Америка велика отново. И след като победихме в колебаещите се щати - в Северна Каролина, в Уисконсин, сега печелим и в Мичиган, Аризона, Невада, Аляска, където резултатите ще ни донесат поне 350 гласа в Сената - много по-лесно е да се постигне онова, което сме планирали.

Спечелихме и народния вот, допълни Тръмп.

Благодаря Ви, прекрасно е да усещам толкова много любов. Невероятни са и хората до мен, заедно с мен те участваха в това приключение", завърши президентът. / БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп обяви смяна на режима в Техеран, експерти предупреждават за по-кървава военна диктатура

Тръмп обяви смяна на режима в Техеран, експерти предупреждават за по-кървава военна диктатура

Докато американският президент оптимистично очаква преговори от позицията на силата, анализаторите виждат опасност от дълготрайна нестабилност и превръщането на Иран в радикална военна крепост

Атака край АЕЦ „Бушер“: напрежението ескалира, Техеран отхвърли примирие

Атака край АЕЦ „Бушер“: напрежението ескалира, Техеран отхвърли примирие

МААЕ потвърди в Екс, че един от служителите по физическата охрана на обекта е бил убит от паднали отломки. Сграда на съоръжението е била засегната от ударни вълни и отломки

Пентагонът преброи американските военни, ранени във войната с Иран

Пентагонът преброи американските военни, ранени във войната с Иран

Броят на пострадали по информация на "Уолстрийт джърнъл" са над 350, загиналите засега са 13