13 Януари, 2026

Тръмп: "Всички опции" са отворени, след последните действия на Пхенян

Тръмп: "Всички опции" са отворени, след последните действия на Пхенян

Доналд Тръмп

По думите му Северна Корея е изразила презрението си към ООН и минимални стандарти за приемливо поведение

Американският президент Доналд Тръмп заяви днес, че „всички опции“ остават отворени, що се отнася до Северна Корея, предава AFP. 

Съобщението е във връзка с последната позиция на Тръмп, в която той изразява готовността си да използва военни средства, за да разреши кризата със Северна Корея. 

„Заплашителните и дестабилизиращи действия само увеличават изолацията на севернокорейския режим сред държавите в региона и света“, се казва в изявлението на Белия дом, в което се допълва, че „всички опции са отворени“. 

Според позицията на Вашингтон, светът е „получил и разбрал ясно последното съобщение на Северна Корея: режимът е изразил презрението си относно своите съседи, всички членове на ООН и минималните стандарти за приемливо международно поведение“.

Сподели:

Коментари (0)

NYT: Прехваленото руско оръжие е причината за фаталното поражение на Венецуела

NYT: Прехваленото руско оръжие е причината за фаталното поражение на Венецуела

Не е изключено Русия „тихо да е позволила на военното оборудване, което е продала на Венецуела, да излезе от строя“.

Белият дом: Иранското правителство моли Стивън Уиткоф за преговори

Белият дом: Иранското правителство моли Стивън Уиткоф за преговори

Тя нарече „абсурдни“ изявленията на председателя на иранския Меджлис (еднокамарен парламент) Мохамед Багер Галибаф, че Техеран е готов да даде на Тръмп „незабравим урок“, ако реши да атакува Ислямската република.

Аятолях Хаменей се репчи: Това беше предупреждение към американските политици

Аятолях Хаменей се репчи: Това беше предупреждение към американските политици

Думите му идват, след като американският президент Доналд Тръмп многократно заплаши с военна интервенция, ако Техеран убие протестиращи.