16 Март, 2026

Тръмп за Нобела на Обама: Не трябваше да взима приза за мир, той унищожи САЩ

Тръмп за Нобела на Обама: Не трябваше да взима приза за мир, той унищожи САЩ

Снимка: EPA/BGNES

„Но знам, че никой в ​​историята не е разрешавал осем войни за девет месеца.. А аз спрях осем войни. Не го направих заради нея, наградата.“

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че 44-ият президент на САЩ Барак Обама несправедливо е взел Нобеловата награда за мир и че действията му са довели до унищожаване на страната

„Той получи наградата за това, че не е направил нищо“, подчерта Тръмп по адрес на Обама по време на среща с финландския си колега Александър Стуб в Белия дом. "Нищо друго освен да унищожи страната ни“, подчерта шефът на вашингтонската администрация, цитиран от Факти, но не обясни защо.

„Той не беше добър президент. Най-лошият президент беше сънливият Джо Байдън, заяви Тръмп. „Колко месеца след избирането му дадоха Нобеловата награда за мир? Моето избиране беше много по-важно“, коментира държавният глава на САЩ.

Тръмп изрази увереност, че самият той заслужава да бъде лауреат на Нобелова награда за мир. „Не знам какво ще направят“, заяви американският лидер, визирайки Нобеловия комитет.

„Но знам, че никой в ​​историята не е разрешавал осем войни за девет месеца.. А аз спрях осем войни. Не го направих заради нея, наградата.“

Седмицата на Нобеловите награди бе открита в Стокхолм на 6 октомври. Нобеловият носител на наградата за мир ще бъде обявен в Осло на 10 октомври.

Обама получи Нобеловата награда за мир през октомври 2009 г. „за изключителните си усилия за укрепване на международната дипломация и сътрудничеството между народите“. Нобеловият комитет отбеляза и неговата „визия за свят без ядрени оръжия и работата му за постигане на тези цели“. Обама беше встъпил в длъжност през януари същата година.

Сподели:

Коментари (0)

Дан Йоргенсен: В Европа няма да внесем и една молекула от Русия

Дан Йоргенсен: В Европа няма да внесем и една молекула от Русия

Еврокомисарят по енергетиката предупреждава, че ЕС не трябва да допусне Путин да ни изнудва, превръщайки енергията в оръжие срещу стария континент

Русия нападна Киев с Шахед-и, части от дронове паднаха в центъра на града

Русия нападна Киев с Шахед-и, части от дронове паднаха в центъра на града

Руските завоеватели атакуваха украинската столица с Шахед-и от сутринта на 16 март. "Противниковата атака срещу Киев продължава. Останете в укритията!“, – написа кмета на града Виталий Кличко

Външните министри на ЕС обсъждат отваряне на Ормузкия проток

Външните министри на ЕС обсъждат отваряне на Ормузкия проток

Затварянето на протока е не само проблем за горивата, каза Кая Калас. "Това също е и проблемно за торовете. Ако има недостиг на торове тази година, ще има и липса на храна през следващата."