„Подобно на САЩ, народът на Германия се умори от липсата на здрав разум, особено по отношение на енергетиката и имиграцията“
Президентът на САЩ Доналд Тръмп нарече победата на най-големия германски консервативен алианс „велик ден за Германия и за Съединените щати“.
„Подобно на САЩ, народът на Германия се умори от липсата на здрав разум, особено по отношение на енергетиката и имиграцията, която преобладаваше в продължение на толкова много години“, заяви Тръмп в публикация с големи букви.
Консервативният алианс ХДС/ХСС спечели около 28,5 % от гласовете, докато крайнодясната Алтернатива за Германия - силно подкрепяна от близкия съюзник на Тръмп Елон Мъск - получи изненадващо силен резултат от 20 %. /БГНЕС
Още от Свят
Асен Василев: Не виждам проблем със санкциите срещу патриарх Кирил, той е г-н Гундяев - агент на КГБ
Той призова министъра на външните работи - Велислава Петрова - да даде ясно обяснение защо се поставят под съмнение европейските санкции срещу Русия.
Иранският външен министър обсъди с Лавров споразумението със САЩ - Москва се самопредложи да "помага"
Според Лавров, Русия е готова да помогне за решаване на кризата със "своя уникален опит и експертни познания"
Тръмп закъсня с час за заседанието на лидерите от Г-7: Аз съм шефът тук
Фразата предизвикала смях в залата. След това американският президент се отправил към мястото си, като се ръкувал с президента на Франция Еманюел Макрон