25 Юни, 2026

Тръмп за връщането на Путин в Г-20: Защо го изгонихте?

Доналд Тръмп, снимка: EPA/BGNES

"Когато Г-8 стана Г-7, това беше преди моя мандат, те изгониха Русия - а аз казах, че това е глупост"

Президентът на САЩ Доналд Тръмп се обяви в подкрепа на присъствието на руския автократ Владимир Путин на срещата на Г-20. 
Той коментира темата в отговор на въпрос дали възнамерява да покани Путин на срещата на върха, която ще се проведе в Съединените щати през декември.

„Не. Но ако дойде, вероятно би било много полезно... Когато Г-8 стана Г-7, това беше преди моя мандат, те изгониха Русия. А аз казах, че това е глупост. Ходя на срещите на Г-7 и около 90% от времето говорят за Русия и какво се случва там. А аз казах: „Защо го изгонихте?“ Смея да твърдя, че тези проблеми нямаше да ги има, ако не го бяхте изгонили.“ – коментира американският президент, цитиран от Гордон. 

Тръмп не отговори директно на въпроса дали Путин или членове на неговото правителство са били поканени на срещата на Г-20:

„Доколкото ми е известно - не. Но днес в новините се цитират висши служители на администрацията, които казват, че руснаците са поканени поне на срещите на ниво министри... Аз съм на мнение, че трябва да разговаряме с всички... Не зная дали (Владимир Путин - б.р.) ще дойде. Съмнявам се, честно казано.“ – каза президентът на САЩ.

Превод: Faktor

Сподели:
Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите

Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите

За такова решение лобира Виктор Золотов, шеф на руската Национална гвардия, приятел и бивш бодигард на Путин

Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго

Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго

Кризата е причинена от много рядък щам на вируса – Бундибугьо

Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове

Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове

Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление

Коментари (0)