19 Декември, 2025

Тръмп загуби делото за достъп до данъчните му декларации

Тръмп загуби делото за достъп до данъчните му декларации

Доналд Тръмп, дело, данъчни декларации, Конгрес

Съдът постанови, че Конгресът има право да получи декларациите

Федерален апелативен съд отсъди в полза на комисията на Камарата на представителите, която поиска достъп до данъчните декларации на бившия американски президент Доналд Тръмп, предаде БНР с позоваване на Асошиейтед прес. Съдиите отхвърлиха твърдението на Тръмп, че Конгресът е превишил правата си, предаде.

Апелативният съд на САЩ за окръг Колумбия се съгласи с решението на съдия от по-долна инстанция,  че комисията има широки правомощия да получи от министерството на финансите данъчните декларации.

Вчера служители на ФБР влязоха в луксозното имение на експрезидента във Флорида, за да претърсят десетки кашони с поверителни документи, запазени от Тръмп след като напусна Белия дом.

Бившият президент разпрати до привържениците си имейл с призив да му даряват средства, за да го подкрепят в този "безкраен лов на вещици".

Сподели:

Коментари (0)

Руски дрон се разби в Северозападна Турция, на 30 км южно от Черно море

Руски дрон се разби в Северозападна Турция, на 30 км южно от Черно море

Дни преди този инцидент - в понеделник, Турция свали друг дрон, който е „излязъл извън контрол“, докато се е приближавал към турското въздушно пространство откъм Черно море.

В САЩ публикуват до часове стотици хиляди документи от досието „Епстийн“

В САЩ публикуват до часове стотици хиляди документи от досието „Епстийн“

На първия етап ще бъдат публикувани няколкостотин хиляди документа в различни формати – снимки и други материали, свързани с всички разследвания около Епстийн, като през следващите седмици ще бъдат обнародвани още стотици хиляди страници.

Путин хем лъже, че иска мирна година, хем заплашва Европа с  невиждана ескалация

Путин хем лъже, че иска мирна година, хем заплашва Европа с невиждана ескалация

„Без съмнение, и мисля, че ще се съгласите, че трябва да отстраним първопричината за конфликта, за да не се повтаря нищо подобно в бъдеще, за да бъде мирът дълготраен, устойчив и надежден. Към това и ще се стремим“, добави той