7 Декември, 2025

Тръмп заплаши Зукърбърг с доживотен затвор

Тръмп заплаши Зукърбърг с доживотен затвор

Доналд Тръмп

Бившият президент на САЩ Доналд Тръмп е заплашил основателя на Facebook Марк Зукърбърг с доживотен затвор, пише Politico.

Кандидатът за президент на САЩ от Републиканската партия, в книгата си, която скоро ще бъде издадена, обвинява главния изпълнителен директор на Meta в заговор срещу него по време на изборите през 2020 г.

"Наблюдаваме го внимателно и ако този път направи нещо незаконно, ще прекара остатъка от живота си в затвора – точно както другите, които измамиха на президентските избори през 2020 г.“, казва републиканецът.

Тръмп пише, че Зукърбърг "дойде в Овалния кабинет, за да ме види, доведе много милата си съпруга на вечери, беше възможно най-мил“, а паралелно с това е готвил заговор срещу президента.

Преди ден Зукърбърг призна, че неговата компания Meta се е подчинила на натиск от американските власти и е цензурирала съдържание в социалните мрежи по темата за сина на Байдън и коронавируса, припомня "Фокус".
Сподели:

Коментари (0)

Скандалите около военния министър на САЩ Пийт Хегсет се разрастват

Скандалите около военния министър на САЩ Пийт Хегсет се разрастват

Част от републиканците вече се дистанцират, а демократите открито настояват за оставката му.

Разкрита е причината за срива на Cloudflare

Разкрита е причината за срива на Cloudflare

Техническият директор на Integrity360 Ричард Форд смята, че инцидентът е резултат от „промяна в базата данни, направена по време на планирана поддръжка, която леко е излязла от контрол“, претоварвайки системите.

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“