13 Юли, 2026

Лавров за търговската сделка ЕС-САЩ: Деиндустриализация на Европа, скъпи горива, силен удар

Сергей Лавров, снимка: архив

Според него,  диалогът между Кремъл и Тръмп показал, че в западните страни "все още има разумни хора".

Руският външен министър Сергей Лавров заяви, че търговското споразумение между САЩ и Европейския съюз ще стане причина за по-нататъшна деиндустриализация на Европа, предаде БТА с позоваване на контролираната от Кремъл агенция ТАСС.

"Ясно е, че този подход ще доведе до засилване на деиндустриализацията на Европа, до пренасочване на инвестициите от Европа в САЩ, и това ще е много силен удар - преди всичко при цените на енергоносителите, в отлива на инвестиции от европейската промишленост, от европейското селско стопанство."  - изказа се Лавров на форум в Московска област.

Според него,  диалогът между Москва и администрацията на американския президент Доналд Тръмп показал, че в западните страни "все още има разумни хора".

 

Сподели:
ЕС ограничава достъпа на децата до социалните мрежи

ЕС ограничава достъпа на децата до социалните мрежи

„Въпросът не е дали децата могат да имат достъп до социалните мрежи - въпросът е дали и кога социалните мрежи могат да имат достъп до нашите деца“

Все по-нагъл Кремъл: Срещата на върха в Париж е „коалиция на войнолюбци“

Все по-нагъл Кремъл: Срещата на върха в Париж е „коалиция на войнолюбци“

„Това са държавите, които предприемат враждебни действия срещу Русия, затова ще следим ситуацията много внимателно“, заяви Песков

"Лекари без граници": Русия целенасочено и системно атакува болници в Украйна - това е военно престъпление

"Лекари без граници": Русия целенасочено и системно атакува болници в Украйна - това е военно престъпление

„Тези удари са твърде систематични, твърде чести и твърде прецизни, за да бъдат случайни“

Коментари (0)