1 Април, 2026

Тръмп заяви, че ще напусне Белия дом, ако Електоралната комисия определи Байдън за победител

Тръмп заяви, че ще напусне Белия дом, ако Електоралната комисия определи Байдън за победител

Доналд Тръмп

Американският президент Доналд Тръмп заяви, че ще напусне Белия дом, ако Електоралната комисия гласува за опонента му на президентските избори Джо Байдън. Тръмп уточни, че това ще стане в случай че комисията определи Байдън за победител.

Новият държавен глава трябва да встъпи в длъжност на 20 януари, а електорите се събират на 14 декември. Сегашният президент обаче посочи, че ще бъде трудно за него да признае поражението си при дадените обстоятелства и не каза дали ще присъства на церемонията.

Джо Байдън получи 306 гласа на изборите на 3-ти ноември, при необходими минимум 270. До момента Тръмп отказва да обяви загубата си и твърди, че вотът е бил белязан от много нарушения.

В същото време Доналд Тръмп заяви, че през следващите две седмици в Съединените щати ще започне разпространението на ваксината срещу Covid-19. По думите му, първоначално тя ще бъде изпратена до служителите на първа линия, медицинския персонал и възрастните хора. 
Сподели:

Коментари (0)

Стармър: Лондон ще бъде домакин на многонационална среща за корабоплаването в Ормузкия проток

Стармър: Лондон ще бъде домакин на многонационална среща за корабоплаването в Ормузкия проток

Великобритания, Франция, Германия, Италия, Япония и Нидерландия са сред страните, които са я подписали.

Тръмп пред в. "Дейли Телеграф": Сериозно обмислям да извадя САЩ от НАТО

Тръмп пред в. "Дейли Телеграф": Сериозно обмислям да извадя САЩ от НАТО

Тръмп е гневен на европейските си съюзници заради отказа да се включат във войната му срещу Иран

България пак e с най-ниска безработица  в еврозоната и ЕС

България пак e с най-ниска безработица в еврозоната и ЕС

На месечна база броят на безработните се е увеличил със 137 000 в ЕС и с 93 000 в еврозоната спрямо януари 2026 година