9 Април, 2026

Транспортна стачка в Холандия отмени десетки полети

Транспортна стачка в Холандия отмени десетки полети

Общо бяха анулирани 80 полета на холандският превозвач KLM и бюджетните авиокомпании Ryanair и EasyJet

Стачка на работниците в обществения транспорт в Холандия наложи анулирането на десетки полети на главното летище на страната, тъй като пътниците срещнаха трудности при достигането до него.

Холандският превозвач KLM, заедно с бюджетните авиокомпании Ryanair и EasyJet, бяха сред авиокомпаниите, които анулираха общо 80 полета. Няколко други полета бяха забавени, съобщиха от БНТ.

Има задръствания по пътищата до летището поради стачката, защото е много ограничен трафикът на влакове между Схипхол и Амстердам. Днес има четири влака на час вместо обичайните 25, обясни говорител на летището.

Холандските профсъюзи организираха стачка с искане за по-добри пенсионни обезщетения и пенсионната възраст на страната да бъде определена на 66 години.

FNV, най-големият профсъюз в Холандия, планира също кратки стачни действия сред служителите по сигурността и почистването на летище Схипхол в сряда.
Сподели:

Коментари (0)

Президентът на Чехия: Тръмп направи за подкопаването на авторитета на НАТО повече, отколкото Путин

Президентът на Чехия: Тръмп направи за подкопаването на авторитета на НАТО повече, отколкото Путин

Петър Павел е съобщил на премиера Бабиш в писмо за решението си да оглави делегацията на страната си на срещата на върха на НАТО в Анкара

Белград иска да развива космически технологии заедно с Русия

Белград иска да развива космически технологии заедно с Русия

Двете страни са подчертали взаимния интерес към партньорства, включително в областта на сателитните технологии, дистанционното наблюдение на Земята, навигацията

Обиски на Европрокуратурата в Румъния и България заради измама с проекти за литиево-йонни батерии

Обиски на Европрокуратурата в Румъния и България заради измама с проекти за литиево-йонни батерии

Общо 14 обиска на жилища и фирми са проведени в Румъния и България, разследващи действия е имало и в Австрия и Великобритания