15 Януари, 2026

Транспортният министър: Няма бедстващи пътници

Транспортният министър: Няма бедстващи пътници

Георги Гвоздейков

Проблеми с влаковете заради скъсана контактна мрежа

"Положението се нормализира. Към 6:00 ч. е последната информация. През изминалите часове обстановката беше изключително сложна. Над 30 екипа работиха на терен при силен снеговалеж и вятър.“ Това заяви перд Нова ТВ министърът на транспорта Георги Гвоздейков.

По думите му проблеми с влаковете има заради скъсана контактна мрежа и паднали дървета по линията. "Главните железопътни трасета са проходими, в момента се работи по две от второстепенните. Организацията е на ниво, към момента няма бедстващи пътници." - подчерта министърът.

Министърът акцентира, че се е наложило пътниците да изчакат 4-5 часа.

Вчера е осигурен транспорт за около 50 ученици, които са били в столицата и е трябвало да се приберат в направление Плевен, Русе, Шумен и Варна. Те са чакали няколко часа на гарата, без яснота кога ще могат да пътуват.

"Част от хаоса се създава и от самите водачи. Когато ни информират медиите, че се очаква усложнена зимна обстановка, ние тогава се сещаме, че трябва да тръгнем на път, и то абсолютно неподготвени", заяви Гвоздейков.

Сподели:

Коментари (0)

Надежда Йорданова: Честни избори с прокуратурата на Сарафов са невъзможни

Надежда Йорданова: Честни избори с прокуратурата на Сарафов са невъзможни

От ПП-ДБ настояват да бъде върнат моделът от 2021 година, доказал най-честен изборен процес, а това означава 100 % машинно гласуване

Борислав Цеков: Против съм изборни промени със сканиращи устройства в 12 без 5

Борислав Цеков: Против съм изборни промени със сканиращи устройства в 12 без 5

Според преподавателя по конституционно право, при използването на единствено 100% машинен вот, без проверка след това, много трудно ще бъдат доказвани нарушения

Няма нов закон за предоставяне на убежище, не се подменя духът на Конституцията

Няма нов закон за предоставяне на убежище, не се подменя духът на Конституцията

ПРАВО НА ОТГОВОР ОТ РЪКОВОДСТВОТО НА ДЪРЖАВНА АГЕНЦИЯ ЗА БЕЖАНЦИТЕ ПРИ МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ