От 9 до 11 ч. самолетите ще прелитат на малка височина над площад „Св. Александър Невски“ в столицата
Над София ще бъдат изпълнени тренировъчни полети във връзка с подготовката за 6 май - Деня на храбростта и празник на Българската армия, съобщават от Министерството на отбраната (МО)
От 9 до 11 ч. самолетите ще прелитат на малка височина над площад „Св. Александър Невски“ в столицата.
На 6 май ще се проведат съвместни полети за демонстриране на способности на военната авиационна техника с разчет за прелитане над столицата във времевия прозорец от 10 до 11 ч.
След участието в тържествения ритуал на празника, при прибирането си към авиационните бази екипажите на авиационната техника ще изпълнят празнични полети над градовете Ямбол и Пловдив.
В края на март съвместна тренировка във въздушното пространство на България се проведе над учебен полигон „Ново село“.
Още от България
Галя Дичева: Ако сме царство, България ще има задълго стабилна институция
"Ние сме били царство България, не монархия. И това е уникална титла - не цар на България, а на българите. Сега прави впечатление, че партиите, които се сменят, като че ли се стремят към една друга монархия – всеки иска цялата власт и цялото управление."
БСП ще подкрепи президентската кандидатура на Йотова
Миналият петък Илияна Йотова обяви официално, че ще се кандидатира за държавен глава на предстоящите избори. Тя ще бъде издигната от инициативен комитет.
Иран: Отговорните за разполагането на американски самолети в България трябва да понесат последствията
"Ние сме наясно, че България и преди е разрешавала използването на летище София за разполагане и използване на американски самолети с цел подпомагане на военните действия на Съединените щати срещу Иран"