6 Август, 2026

Трети отровител на Скрипал се крие на Острова, не могъл да излети за Москва

Отровителят на Скрипал – Чепига, е подпомогнал бягството на Янукович

Запазеното му място в самолета Лондон-Москва е останало празно

Трети човек е бил замесен в отравянето на бившия полковник от руското Главно разузнавателно управление (ГРУ) Сергей Скрипал и дъщеря му Юлия Скрипал, написа британският в. Сън.

Според данни на лондонския таблоид мъжът се казва Сергей Федотов. Той е предал нервнопаралитичното вещество "Новичок" на своите колеги от службите в Москва - Анатолий Чепига, известен като Руслан Боширов, и Александър Мишкин, известен като Александър Петров, в началото на март.

"За разлика от основните заподозрени в опита за убийство на двамата Скрипал, Федотов не е напуснал Острова. Той е имал резервация за полет от Лондон до Москва, но запазеното място в самолета е останало празно. Заради това е вероятно този човек да е все още на територията на Обединеното кралство", допълни Сън.

Сергей и Юлия Скрипал бяха намерени в безсъзнание в южния английски град Солсбъри на 5 март след отравяне с "Новичок". Двамата излязоха от комата по-късно.

Британските власти обвиниха Москва за инцидента. Русия отрича твърденията на Лондон.

 
Сподели:
Германия: Дронът с експлозив на летището в Лайпциг е хибридна заплаха

Германия: Дронът с експлозив на летището в Лайпциг е хибридна заплаха

Откриването на безпилотен апарат с експлозиви на територията на летище представлява качествено нов риск

Нов пакет от британски санкции срещу Русия: Банки, кораби от сенчестия флот и компании, обслужващи окупатора

Нов пакет от британски санкции срещу Русия: Банки, кораби от сенчестия флот и компании, обслужващи окупатора

„Борбата на Украйна е и наша борба - онези, които застрашават свободата и демокрацията на Украйна, представляват заплаха и за сигурността на Великобритания"

Хакан Фидан: Турция и Сирия имат обща история, обща култура и общо бъдеще

Хакан Фидан: Турция и Сирия имат обща история, обща култура и общо бъдеще

"Тази ситуация ни дава надежда за бъдещето на целия ни регион“, каза той по време на съвместната пресконференция с Аш Шибани, който в момента е на работно посещение в Турция. 

Коментари (0)