Предупреждението е отправено към всички пътуващи в региона
Министерството на външните работи предупреждава пътуващите за района на Босилеград и с. Райчиловци български граждани, че водата в обществените чешми и водопровода на двете населени места в Сърбия, е бактериологично и химически заразена и не е годна за пиене, като може да се използва само за технически нужди. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на външните работи, предаде агенция „Фокус“.
Съобщението е на Института за обществено здраве в гр. Враня и е било получено в Генералното консулство на Република България в Ниш.
Направена е проверка на водата и в другите населени места около Босилеград, но засега замърсяване не е открито.
Очаква се комуналното предприятие „Услуга“ в Босилеград да реши проблема със замърсените източници в срок от 8 дни.
Още от Свят
Търговското споразумение със САЩ получи окончателно одобрение от ЕС
Това позволи споразумението да влезе в сила преди крайния срок 4 юли, поставен от президента на САЩ Доналд Тръмп
Зеленски: Ще нанасяме превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели
"Дадох указания на разузнавателните ни служби и на въоръжените сили"
Невиждани горещини в Западна Европа: Спрени влакове, ученици са на изпити в катедрали
Рязко скочиха продажбите на вентилатори и всякакви охлаждащи устройства, което доведе и до по-високи цени на електроенергията