Предупреждението е отправено към всички пътуващи в региона
Министерството на външните работи предупреждава пътуващите за района на Босилеград и с. Райчиловци български граждани, че водата в обществените чешми и водопровода на двете населени места в Сърбия, е бактериологично и химически заразена и не е годна за пиене, като може да се използва само за технически нужди. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на външните работи, предаде агенция „Фокус“.
Съобщението е на Института за обществено здраве в гр. Враня и е било получено в Генералното консулство на Република България в Ниш.
Направена е проверка на водата и в другите населени места около Босилеград, но засега замърсяване не е открито.
Очаква се комуналното предприятие „Услуга“ в Босилеград да реши проблема със замърсените източници в срок от 8 дни.
Още от Свят
Тръмп: САЩ са готови и способни да помогнат на Венецуела след двете земетресения
„Наредих на всички агенции на нашето правителство да се подготвят да действат бързо"
Туск призова за европейско единство срещу цивилизационната конфронтация на Русия и Беларус
Туск подчерта, че Полша ще направи всичко възможно да защити единството на Европа в подкрепата за Украйна
Мощно земетресение е регистрирано в Япония - 6,9 по Рихтер
„В момента няма информация за човешки жертви, но ще продължим да наблюдаваме и оценяваме ситуацията по отношение на щетите"