13 Март, 2025

Трифонов каза "твърдо не" на Атанасов за председател на НС и Борисов за премиер

Трифонов каза "твърдо не" на Атанасов за председател на НС и Борисов за премиер

Снимка: архив

"Нашата позиция остава непроменена", предупреждават от "Има такъв народ"

Лидерът на "Има такъв народ" Слави Трифонов отхвърли вероятността за подкрепа на кандидатурата на Бойко Борисов за премиер и на Атанас Атанасов за председател на Народното събрание.

"Нашата позиция остава непроменена, както по отношение на председателя на парламента, така и по отношение на съставянето на мнозинство за управление на страната. А по отношение на Бойко Борисов - министър-председател, а Атанас Атанасов - председател на парламента - твърдо не!" - категоричен е Трифонов. 

Той допълва, че от ИТН не са водили преговори през последните дни с ГЕРБ нито за мнозинство, нито за председател на парламента:

"По повод поредните изявления на Бойко Борисов пред медиите, държа да отбележа ясно следното: нито аз, нито мои представители сме водили преговори в последните дни с ГЕРБ, с когото и да било от ГЕРБ, за каквото и да било." 

"Изключвам последната среща в парламента, на която господин Тошко Йорданов и ръководството на ПГ на ИТН се срещнаха с господин Бойко Борисов и ръководството на ПГ на ГЕРБ, но нищо не се разбраха и не бяха водени разговори, нито за мнозинство, нито за председател на парламента, а бяха разговори за моментното състояние на държавата." - посочва Трифонов. /БГНЕС

Сподели:
Ивайло Мирчев: Сагата с изборните гласове е диагноза на държавността

Ивайло Мирчев: Сагата с изборните гласове е диагноза на държавността

"Почти нищо в ключови звена от държавата не работи"

Конституционният съд се произнесе по делото за законността на изборите

Конституционният съд се произнесе по делото за законността на изборите

Съдът обяви избора на 16 народни представители за незаконен, охвърля искането за цялостно касиране на вота, предаде репортер

Румяна Коларова: Силно проруско лоби у нас иска да бламира влизането ни в еврозоната

Румяна Коларова: Силно проруско лоби у нас иска да бламира влизането ни в еврозоната

Когато КС се произнася, трябва да действа отговорно, а промяната в състава и мандатите на парламента ще предизвика сътресения в управляващото мнозинство и коалицията