Българите Александър Василев, Елизара Янева и Росица Денчева се класираха за полуфиналите на двойки на тенис турнира от категория J300 в Траралгон (Австралия), съобщиха от БГНЕС.
Поставените под №1 на двойки при девойките Елизара Янева и Росица Денчева победиха без игра осмите в схемата Виктория Барос (Бразилия) и Хана Клугман (Великобритания). В борбата за финала българките ще играят срещу Теодора Костович (Сърбия) и Анамария-Федерика Оана (Румъния).
При юношите Александър Василев и Карим Бенани (Мароко) победиха на четвъртфиналите италианците Габриеле Кривеларо и Микеле Мекарели. На полуфиналите Василев и Бенани ще играят срещу победителите от мача между вторите поставени в схемата - Ян Кумсат (Чехия) и Максуел Екстед (САЩ) и на осма позиция - американци Ноа Джонстън и Бенджамин Уилверт.
По-късно днес ще се изиграят и полуфиналите на двойки при юношите и девойките.


Коментари (0)