Имената на загиналите не се съобщават, но автомобилът им е бил със софийска регистрация
Трима българи загинаха, след като товарен влак удари автомобила им на ЖП прелез в Испания. Сънародниците ни са работили временно в страната, съобщава испанският вестник Еl Pais.
Колата е преминавала през прелез без бариера. Имало е светофар, който по думите на кмета на град Фонтанар, където е станал инцидентът, е работил.
В този град има много сезонни работници, които се занимават със събиране на аспержи. Инцидентът е станал в неделя, в подножието на полето и затова се предполага, че българите са отивали на работа, преди да се случи тежкият инцидент.
Имената на загиналите не се съобщават, но автомобилът им е бил със софийска регистрация. Общината във Фонтанар, провинция Гуадалахара, обяви понеделник за ден на траур и знамената ще бъдат спуснати наполовина.
Фактор
Колата е преминавала през прелез без бариера. Имало е светофар, който по думите на кмета на град Фонтанар, където е станал инцидентът, е работил.
В този град има много сезонни работници, които се занимават със събиране на аспержи. Инцидентът е станал в неделя, в подножието на полето и затова се предполага, че българите са отивали на работа, преди да се случи тежкият инцидент.
Имената на загиналите не се съобщават, но автомобилът им е бил със софийска регистрация. Общината във Фонтанар, провинция Гуадалахара, обяви понеделник за ден на траур и знамената ще бъдат спуснати наполовина.
Още от Емигранти
Два пъти повече емигранти от очакваното са се върнали у нас по програмата ''Избирам България''
Над 1500 от одобрените кандидати са на възраст между 30 и 40 години, а общо 4142 заявления са били подадени за пребиваване в страната
Бъдещето на българското малцинство в Албания влезе в дневния ред на София и Тирана
Фондация „Българска Памет“ събра евродепутати и албански държавници в Корча, за да обсъдят изучаването на български език и културния обмен в региона
Швейцария гласува на референдум за ограничаване на имиграцията
Най-голям обществен интерес предизвиква инициативата „Не на Швейцария с 10 млн. жители!“, внесена от дясноконсервативната Швейцарска народна партия