29 Юли, 2026

Тройна експертиза за починалата в Сливен родилка

Тройна експертиза за починалата в Сливен родилка

По случая е образувано досъдебно производство под наблюдение на Окръжната прокуратура

Тройна съдебномедицинска експертиза е назначена по случая на починала родилка в Сливенската областна болница. Представители на следствието са изискали цялата документация от раждането и последвалото лечение на Ренета Томова, съобщи пред БТА директорът на МБАЛ "Д-р Иван Селимински" д-р Васислав Петров.

Съдебни лекари от Стара Загора ще извършат аутопсията, уточнява се дали тя ще бъде направена на място, или тялото на починалата ще бъде транспортирано в Стара Загора. В сливенската болница е назначена вътрешна проверка по случая.

Становище на лекарската комисия ще има едва след като станат известни резултатите от аутопсията, поясни д-р Петров. По думите му, ако бъдат установени пропуски от страна на медицинския екип, извършил раждането, ще бъдат предприети съответните мерки, не само от страна на лечебното заведение, но и от други компетентни институции. 

Д-р Петров поясни, че засега е ясно, че раждането е започнало нормално, но после са настъпили усложнения, заради които приложили инструментални методи за извличане на бебето. След раждането и на майката, и на детето, е направен скенер. Изследването показало, че те са в добро състояние. Ренета е нямала травми по гръдния кош. Ден след раждането тя била настанена в реанимация с белодробен оток и високо кръвно.

Там, в петък, починала. Бебето Мария в момента е добре, под лекарско наблюдение и се консултира от специалисти. Лекарите се надяват частичната пареза на ръката, причинена от инструментите, скоро да отшуми. Междувременно, в Сливен трети ден семейството и приятели на починалата настояват пред областната болница, ако смъртта на Ренета е причинена от лекарска грешка, да има наказани.

По случая е образувано досъдебно производство под наблюдение на Окръжната прокуратура. 
Сподели:
Възпоменание на гробовете на ген. Иван Колев и Райна Княгиня

Възпоменание на гробовете на ген. Иван Колев и Райна Княгиня

Организатори са „Сите българи заедно“, Общество „Ген. Иван Колев“ и Атлантически съвет на България

WSJ: Иран и Оман търсят разбирателство за Ормузкия проток в опит да дадат посока на преговорите

WSJ: Иран и Оман търсят разбирателство за Ормузкия проток в опит да дадат посока на преговорите

Американски служител и посредници заявиха, че Иран и Оман все още са далеч от единодушие по някои въпроси, включително дали да начисляват такси за транзит. Но и двете страни заявиха, че има напредък.

Земетресение с магнитуд 7,1 разлюля Япония, на острова очакват цунами

Земетресение с магнитуд 7,1 разлюля Япония, на острова очакват цунами

Трусът е достигнал най-високата възможна степен – седма – по японската сеизмична скала „Шиндо“, която измерва силата на разклащането на земната повърхност

Коментари (0)