5 Февруари, 2026

„Трябва да знам, че ще сключим сделка“: Тръмп посочи условието за среща с Путин

„Трябва да знам, че ще сключим сделка“: Тръмп посочи условието за среща с Путин

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Изявлението американският президент е направил на борда на своя самолет, преди да отлети на обиколка в Азия

Американският президент заяви, че няма да се срещне с руския лидер Путин, докато не бъде постигнато споразумение за прекратяване на войната срещу Украйна, съобщава Укринформ.

Изданието се позовава на свой кореспондент, цитирайки ръководителя на Белия дом докато е отговарял на въпроси на журналисти на борда на самолета си по време на спирка в Катар на път за Малайзия.

„Трябва да знам, че ще сключим сделка. Няма да си губя времето“, каза Тръмп , очевидно визирайки споразумение за прекратяване на военните действия във войната, която Русия води срещу Украйна.

Той добави, че винаги е имал много добри отношения с Путин, но настоящата ситуация се е превърнала в разочарование за него.

„Мислех, че ще бъде направено преди да се установи мир в Близкия изток“, обясни американският президент. „Имаме Азербайджан, Армения - беше много трудно. Путин всъщност ми каза по телефона: "Това беше невероятно“, защото всички се опитаха да го направят и не можаха. Аз го направих.“

Тръмп спомена и Индия и Пакистан, отбелязвайки: „Бих казал, че почти всяка сделка, която някога съм сключвал, ми се е струвала по-трудна от сделката между Русия и Украйна, но се оказа различно.“

„Между тях има голяма омраза“, повтори той още веднъж, визирайки отношенията между Зеленски Путин.

На въпроса дали покупката на руски петрол от Китай ще бъде обсъдена на срещата със Си Дзинпин, американският лидер отговори: „Може би ще го обсъдя“.

В същото време Тръмп добави: „Вероятно видяхте днес, че Китай значително намалява покупките си на руски петрол, а Индия напълно ги спира. Наложихме санкции.“

Припомняме, че Тръмп обясни, че е отменил срещата с Путин в Будапеща, защото е разбрал, че няма да постигне това, което иска по време на преговорите.

Превод: Faktor/bg

Сподели:

Коментари (0)

Прокуратурата поиска 20 години зад решетките за отстранения кмет на Истанбул - Имамоглу

Прокуратурата поиска 20 години зад решетките за отстранения кмет на Истанбул - Имамоглу

От Народнорепубликанска партия обвиняват правителството на Турция в опит за отстраняване на Имамоглу от президентската надпревара. Президентските избори в страната трябва да бъдат проведени през 2028 г.

Рубио: Ново споразумение за ядрените оръжия с Русия трябва да обхваща и Китай

Рубио: Ново споразумение за ядрените оръжия с Русия трябва да обхваща и Китай

Държавният секретар на Съединените щати каза това часове преди изтичането на историческия договор Нов СТАРТ между Съединените щати и Русия

Мъжът, опитал се да убие Доналд Тръмп, получи доживотна присъда

Мъжът, опитал се да убие Доналд Тръмп, получи доживотна присъда

Райън Раут беше признат за виновен по 5 обвинения през септември, след като направи неуспешен опит сам да се защитава в съда. Съдия Канън постанови доживотен затвор, както и допълнителни дълги присъди по останалите обвинения.