20 Декември, 2025

Църковни камбани в Берлин за убитите на Коледния базар през 2016 година

Църковни камбани в Берлин за убитите на Коледния базар през 2016 година

Коледният базар е отменен тази година заради пандемията

В берлинската църква Кайзер Вилхелм беше проведена мемориална служба за загиналите при извършеното преди четири години нападение с камион срещу намиращия се наблизо Коледен базар, предаде ДПА.

На проведената снощи служба присъстваха около 100 души, включително кметът на Берлин Михел Мюлер и германският правителствен комисар за жертвите на терора Едгар Франке.

На 19 декември 2016 г. тунизиецът Анис Амри блъсна с откраднат камион празнуващите на площада. При нападението загинаха 11 души и бяха ранени още 70. Преди това Амри убил шофьора на камиона и откраднал машината, за да извърши нападението.

Извършителят беше застрелян в Италия няколко дни след нападението.

При вчерашната служба църковните камбани биха 12 пъти в памет на 12-те жертви. Хора положиха венци, цветя и свещи пред църквата, която е паметник на ужасите на войната, отбелязва ДПА.

Намиращият се наблизо Коледен базар беше отменен тази година заради пандемията, допълва БТА. 
Сподели:

Коментари (0)

Русия прекратява договора за приятелски отношения и сътрудничество с България

Русия прекратява договора за приятелски отношения и сътрудничество с България

Москва пристъпва и към прекратяване на редица други международни военни договори, подписани в периода 1992–2002 г.

Вдовицата на убития Чарли Кърк: Да направим Джей Ди Ванс  48-ият президент на САЩ.

Вдовицата на убития Чарли Кърк: Да направим Джей Ди Ванс 48-ият президент на САЩ.

По този начин Ерика Кърк даде ранен старт на надпреварата за Белия дом и предложи подкрепата на влиятелната младежка организация, основана от покойния ѝ съпруг

 The Wall Street Journal: Китай и Русия тръгнаха към съвместна агресия

The Wall Street Journal: Китай и Русия тръгнаха към съвместна агресия

„Си Дзинпин и Владимир Путин са дълбоки ревизионисти и искат да възстановят нещо, наподобяващо историческите китайска и руска империя. Те неведнъж са подчертавали, че тяхното партньорство „няма граници“, и са се срещали лично повече от 40 пъти“, напомня политолог